מחקר מפתיע: קצב הגידול החרדי הנמוך ביותר מזה ארבעים שנה

המכון החרדי למחקרי מדיניות קורא תיגר על הנחות היסוד המקובלות וטוען שהאוכלוסייה החרדית נמוכה בהרבה מהנתונים המקובלים וכי קצב הגידול החרדי נמצא בירידה

המכון החרדי למחקרי מדיניות פרסום דו"ח חדש שמנפץ את אחת ההנחות הבסיסיות ביותר בחקר הציבור החרדי מזה שנים. לפי מחקר שנערך בכלים מתקדמים ובהם כלי בינה מלאכותית, קצב הגידול החרדי ידר משמעותית.

עוד חושף הדו"ח כי מספר החרדים נמוך בכ־13% מהנתון המקובל כיום וכי הוא עומד על 1.21 מיליון איש בלבד נכון לשנה האזרחית הקודמת (2023). בנוסף, קצב הגידול של האוכלוסייה החרדית נמוך בכ־10% מן האומדן הרווח.

חשוב לומר שמדובר במחקר אחד שגם לא חף מטעויות, אך לראשונה אנו עדים לנתונים ששוברים הרבה מוסכמות יסוד בחקר החברה החרדית. במכון החרדי אומרים כי הדו"ח מתבסס על מחולל נתונים חדשני שמשלב בינה מלאכותית ומפלח את החברה החרדית ברמת דיוק גבוהה מאי פעם: לפי קהילות, אזורים גאוגרפיים, גיל ומגדר.

אלי פלאי, יושב ראש המכון החרדי למחקרי מדיניות, אומר: " זהו לא רק מסמך נתונים, אלא עדות למחויבותנו המתמשכת לשגשוג החברה החרדית יחד עם כלל החברה בישראל. אנו מתחייבים לעדכן דוח זה מדי שנה, כדי להבטיח שהוא יישאר כלי חיוני לעיצוב מדיניות בעלת השפעה המקדמת שוויוניות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *