מטוס ובו 20 ישראלים נחת נחיתת חירום באיראן

אירוע לא צפוי שהתרחש אתמול (ב’) והסתיים בשלום, היה עלול להיגמר אחרת לגמרי. מטוס של חברת ‘טורקיש ארליינס’ שהיה בדרכו מאיסטנבול להודו ועליו 20 תרמילאים ישראלים, נאלץ לבצע נחיתת חירום, לאחר שאחד הנוסעים לקה בליבו. המטוס שהיה מעל שמי איראן החליט לבצע נחיתת חירום במקום, וכך מצאו את עצמם עשרים ישראלים נוחתים בלב המדינה העוינת ביותר לישראל.

התקרית החמורה עברה בשלום, ולא ברור אם האיראנים היו מודעים לעובדה שבתוך המטוס שוהים ישראלים.

מדובר בתופעה מצויה של ישראלים הנוסעים להודו, ובוחרים לנסוע דרך החברה הזרה ‘טורקיש אירליינס’ בכדי לחסוך בעלויות. ישנם הבדלים משמעותיים בין המחירים שמציעה אל על לבין מחירי הטיסה בחברת ‘טורקיש אירליינס’, ולכן צעירים רבים מעדיפים לנסוע עם החברה הטורקית.

הנסיעה בחברה טורקית פופולרית ביעדים רבים, בגלל המחירים הזולים וישראלים שנוסעים למדינות שונות כולל אירופה וארצות הברית עושים את דרכם עם חברת ‘טורקיש ארליינס’ כאשר מתבצעת נחיתת ביניים בטורקיה ומשם אל היעד.

בשנתיים האחרונות הייתה ירידה משמעותית בכמות הנוסעים בדרך הזאת, בעקבות המתיחות בין ישראל לטורקים לאחר מקרה ה’מרמרה’. הפגנות השנאה ששטפו את רחובות איסטנבול וקריאת של ראש הממשלה הטורקי נגד ישראל, הביאו את הציבור הישראלי להדיר את רגליו מנסיעה דרך טורקיה.

כעת מתברר, כי ישנם סכנות נוספות בבחירה הזו ואין ספק שישראלים נוספים ישקלו שוב האם לעשות את הצעד המסוכן הזה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.