מטח על הדרום: פצצת מרגמה פגעה בחצר גן ילדים

עשרות אזעקות צבע אדום הופעלו ביישובים רבים בעוטף עזה לאחר ששוגרו 27 פצמ”רים מהרצועה – המטח הכבד ביותר מאז מבצע “צוק איתן”. בחסדי שמים, מערכת כיפת ברזל יירטה את מרביתם

המטח הגדול ביותר על ישראל מאז צוק איתן: אזעקות צבע אדום נשמעו הבוקר (שלישי) במספר רב של יישובים בעוטף עזה, במועצות שער הנגב ואשכול, זאת בעקבות מטח של 27 פצצות מרגמה שנורו מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. כאמור, מדובר במטח הכבד ביותר מאז מבצע “צוק איתן” ב-2014.

התושבים נכנסו למרחבים המוגנים, והורשו לצאת זמן מה לאחר מכן. המועצה האזורית אשכול דיווחה כי זוהו נפילות של פצצות מרגמה בתוך שני יישובים, ללא נזק וללא נפגעים. מערכת כיפת ברזל יירטה את מרבית פצצות המרגמה ששוגרו לעבר ישראל. אחד הפצמ”רים נפל בחצר גן ילדים, זמן קצר לפני שנפתח.

מירב כהן,  תושבת הקיבוץ בו נפלה רקטה בגן ילדים, אמרה לישראל היום: “אני לא שולחת את הילדים שלי למסגרות החינוכיות היום, אני עובדת פה ביישוב ועדיין יש לי חשש. זאת תחושה לא נעימה, 07:00 זאת השעה הכי הומה, זה יכל להגמר אחרת”.

אתמול הופעלה אזעקה בעיר שדרות לאחר ירי מקלעים כבדים מכיוון עזה. אחד הקליעים פגע בבית בעיר ומשם ניתז לעבר רכב שעמד בסמוך. גם באירוע הזה לא היו נפגעים.

אחד מהפצמ”רים. צילום: דוברות המשטרה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.