מייקל אורן מכחיש: “אובמה זוכר לא נכון”

ח”כ ד”ר מייקל אורן מכחיש את דבריו של הנשיא אובמה לנתניהו: “אובמה זוכר לא נכון. השיחה הזאת לא התקיימה”

על רקע פרסום הריאיון בו סיפר נשיא ארה”ב ברק אובמה לעיתונאי ג’פרי גולדברג במגזין אטלנטיק, כיצד הרגיש שרוה”מ בנימין נתניהו הרצה לו בטון מזלזל ומתנשא על הסכנות שעמן מתמודדת ישראל. התראיין הבוקר (ראשון) ח”כ ד”ר מייקל אורן ממפלגת כולנו, לשעבר שגריר ישראל בארצות הברית, לקלמן ליבסקינד ברדיו “גלי ישראל”.

“קודם כל צריך לשאול אם באמת השיחה הזאת התקיימה? ‘ההרצאה’, במרכאות אני מדגיש, התחוללה ב-30 במאי, 2011, בחדר סגלגל. נכחתי והשיחת 4 עיניים בין השניים התחוללה לפני ההרצאה, לא אחרי. כלומר שזה לא יתכן שהוא אמר לו אחרי זה. אני הלכתי איתם במדשאת הבית הלבן הדרומית אחר זה, הייתה שיחה מאוד נינוחה ולא מתוחה”. סיפר אורן.

אורן המשיך ותקף :אני חושב שאובמה לא הרגיש שראש הממשלה הרצה לו.  יצא ספר לאחרונה ספר של דניס רוס שהוא מאשר את הפגישה הזאת. אז כפי שהוא תיאר בראיון עם ג’פרי גולדברג, פשוט השיחה הזאת לא התקיימה, לפחות לא במועד זה.. אובמה זוכר לא נכון יכול להיות שהוא ניהל את השיחה במועד אחר. (…). השיחה הזאת לא התחוללה באותו יום. זה אני יודע משום שנכחתי, הייתי ממש צמוד אליהם.”

 

בראיון לג’פרי גולדברג סיפר נשיא ארה”ב ברק אובמה כי חש שנתניהו מרצה לה לו בטון מזלזל ומתנשא. בשלב מסוים קטע אובמה את נתניהו ואמר לו: “ביבי, אתה צריך להבין משהו. אני אפרו-אמריקני ובן לאם חד הורית, אני גר בבית הלבן והצלחתי להיבחר לנשיאות. אתה לא חושב שאני יודע על מה אני מדבר, אבל אני כן יודע”.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.