מי האלמוני שבעט בסכין?(וידאו)

תפנית דרמטית במשפט של החייל היורה: בתיעוד שנחשף בבית המשפט נראה אדם בלתי מזוהה בועט בסכין, שהייתה מרוחקת מהמחבל, לעברו – בניסיון לטשטש ראיות וליצור מראית עין שהמחבל היה עלול להגיע לסכין ולהוות איום לפני שבוצע לעברו הירי. צפו { צפו בתיעוד}

דרמה במשפט החייל היורה: במהלך הדיונים הציגה התביעה תיעוד דרמטי מהזירה המפורסמת בחברון.  

צפו בתיעוד באדיבות רשת

בתיעוד נראה אדם בלתי מזוהה בועט בסכין, שהייתה מרוחקת מהמחבל, לעברו – בניסיון לטשטש ראיות וליצור מראית עין שהמחבל היה עלול להגיע לסכין ולהוות איום לפני שבוצע לעברו הירי.

 בתיעוד החדש נראית גופת המחבל לאחר הירי, כאשר הסכין רחוקה ממנה. לאחר מכן חולף האמבולנס במקום, וגלגל הרכב מזיז מעט את הסכין – ואז אדם אלמוני בועט בסכין לעבר המחבל. בסיום  הסרטון נשמע שוטר שואל את  האדם: “למה זרקת?”

ראש צוות החקירה במצ”ח, רס”ן רן קינן, העיד בבית המשפט ואמר: “לא צריך מומחה כדי לראות שהסכין רחוקה, וגם שימו לב שהחולצה של המחבל חצי פתוחה – זה 30 שניות לפני הירי”, אמר קינן.

אזריה ובני משפחתו – צילום חדשות 2

“אחרי הירי, הסכין הייתה עדיין במקומה. זמן קצר לאחר מכן יצא האמבולנס מהזירה, פגע בסכין והזיז אותה מעט לעבר המחבל”, ציין ינן, אחד העדים המרכזיים במשפט, “הסכין נבעט על יד המחבל ככל הנראה על ידי עופר אוחנה, נהג האמבולנס”.

באחד הסרטונים שהוקרנו צא עופר אוחנה מהאמבולנס וסייע לפנות את הפצוע. בסרטון עופר אוחנה צילם את המחבל ואומר: “הוא חי הכלב הזה, איפה הסכין הוא שואל”. בסרטון חייל מצביע על הסכין שנמצאת במרחק מה.

קינן התייחס להליך החקירה: “החקירה הראשונית מבחינתי היא איסוף של הראיות שישפכו אור על האירוע”, הוא תיאר. “בדרך לשם אני כבר מקבל את הסרטון לטלפון, אבל באיכות גרועה. אני משוחח עם המג”ד דוד שפירא בטלפון ומבקש ממנו פרטים ראשונים”.

“קצינה טיפלה בחקירה הראשונית בבאר שבע, ואני טיפלתי בשטח האירוע”, הוא העיד. “ברגע שהבנתי שסרטון הופץ על ידי בצלם, ביקשתי מחייל שלי ליצור קשר עם בצלם על מנת שאוכל להחרים ממנו את הסרטון. פגשנו את הצלם והתחקירן של ‘בצלם’, והחרמנו לו את כרטיס הזיכרון. לא היה לנו מתורגמן, אז התחקירן של ‘בצלם’ תרגם לנו. הגעתי גם לעמדת התצפיות ולקחנו את הצילומים משם”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.