מכה לעוצמה: בג”ץ הותיר את בן גביר במקום לא ריאלי

בג”צ דחה את עתירת עוצמה יהודית לקידומו של בן גביר ברשימת האיחוד – באיחוד הימין זועמים: “זו פעם אחרונה”

 

בג”צ ברוב של שתי דעות מול אחת דחה עתירת איחוד מפלגות הימין לקדם את עו”ד בן גביר למקום החמישי. בן גביר: “אהיה בועדה למינוי שופטים למורת רוחה של מערכת המשפט”

בית המשפט העליון דחה בדעת הרוב היום (ראשון) את עתירת איחוד מפלגות הימין לקדם את עו”ד איתמר בן גביר למקום החמישי ברשימה. העתירה הוגשה, כזכור, לאחר שבג”צ פסל את ד”ר מיכאל בן ארי, שהיה ממוקם במקום החמישי ברשימה מלהתמודד בבחירות לכנסת.

השופטים נעם סולברג ומני מזוז דחו את העתירה לעומת דעתו החולקת של השופט אלכס שטיין שסבר שיש לקבל את העתירה.

בעוצמה יהודית תוקפים בחריפות את ההחלטה. עו”ד איתמר בן גביר אומר כי “שוב הוכח כי הדבר האחרון שמעניין את בג”צ הוא עניין הצדק שהשופט סולברג תהה עליו בדיון אך לא נתן לו ביטוי בהחלטה. התחושה היא ששופטי בג”צ לא רוצים שאהיה בועדה למינוי שופטים, אבל אני מאמין שהציבור יאמר את דברו בקלפי”.

עוד אומר בן גביר כי “מעניין שבכל הנוגע לסוגיות הנוגעות לשמאל, שופטי בג”צ מתערבים באופן בוטה ומפרשים את החוק בפרשנות מרחיקת לכת, אולם במקרה שלנו לא מצאו לנכון לעשות זאת”.

בן גביר מסיים: “השופטים יודעים שבניגוד לשינויים קוסמטיים של פוליטיקאים אחרים, אני היחיד שאשים סוף לשלטון בג”צ. אני מכבד ומעריך את השופטים אך אני מגיע לכנסת כדי לשנות באמת”.

איחוד מפלגות הימין בתגובה לדחיית העתירה לקידום בן גביר למקום 5: ״זו הפעם האחרונה שבגצ מחליט עלינו. אחרי הבחירות אנחנו נחליט על הבגצ״

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.