מכניסים איש רב פעלים לתפקיד הנחשק – לפרטים בהרחבה

יו”ר הדירקטוריון של בנק הפועלים, יאיר סרוסי, ומנכ”ל הבנק, ציון קינן, הודיעו על סבב מינויים בתפקידי ניהול בכירים בבנק הפועלים, שאושרו על ידי הדירקטוריון. דני קולר, משנה למנכ”ל, חבר הנהלה, ימונה לממונה על חטיבת שווקים פיננסיים, אמיר אביב, ימונה למשנה למנכ”ל, חבר הנהלה, הממונה על החטיבה הבינלאומית.

דני קולר, משנה למנכ”ל, חבר הנהלה וממונה על החטיבה הבינלאומית, עובד בבנק הפועלים כ- 15 שנים. בתפקידו כיום משמש ממונה על החטיבה הבינלאומית. בתקופתו הרחיב הבנק את הפעילות בבנקאות הפרטית והעסקית ברחבי העולם, והרחיב את סל המוצרים ללקוחות ברחבי העולם.

במהלך כהונתו כממונה על חטיבת ניהול סיכונים, הוביל קולר את יישום באזל 2 בבנק הפועלים, כולל פרויקט חישוב ההון לפי הכללים החדשים והטמעת תפיסת ניהול הסיכונים המתקדמת הנגזרת מהנדבך השני של באזל 2, בהתאם להוראות בנק ישראל והפרקטיקות המקובלות בעולם.

גם, בעת כהונתו הורחבה וגובשה תפיסת הבקרה והממשל התאגידי לגבי השלוחות הבינלאומיות של הבנק. בעבר שימש קולר כמנהל אגף ניהול נכסים והתחייבויות בחטיבת GLOBAL TREASURY, כמנהל היחידה לתכנון פיננסי וכחבר דירקטוריון בבנק אוצר החייל ובחברות אחרות בקבוצות הבנק.

קולר החל את עבודתו בבנק כעוזרו הכללי של המנכ”ל עמירם סיון ז”ל, ולפני הצטרפותו לבנק, עבד בנציגות הישראלית של בנק ההשקעות CIBC OPPENHEIMER. קולר, בן 43, בעל תואר ראשון ושני בהצטיינות בכלכלה ומינהל עסקים מהאוניברסיטה העברית בירושלים. דני קולר יחליף את ענת לוין שפורשת מהבנק לאחר שמונתה למנכ”לית חברת “מגדל”. יאיר סרוסי וציון קינן איחלו בהצלחה לענת לוין בתפקידה החדש והודו לה על תרומתה המקצועית הרבה לקידום הבנק.

אמיר אביב, מנכ”ל פועלים שוקי הון, ימונה למשנה למנכ”ל, חבר הנהלה, הממונה על החטיבה הבינלאומית. בתפקידו האחרון כיהן אמיר אביב, במשך ארבע שנים, כמנכ”ל פועלים שוקי הון, זרוע הבנקאות להשקעות של בנק הפועלים. קודם לכן כיהן, כשש שנים כמשנה למנכ”ל פועלים שוקי הון ואחראי על פעילות הבנקאות להשקעות בארץ ובחו”ל. לפני שהצטרף לפועלים שוקי הון עבד אמיר במחלקת המיזוגים והרכישות של בנק ההשקעות הגלובלי גולדמן זאקס בלונדון, בתחום של מיזוגים ורכישות של בנקים וחברות ביטוח. קודם לכן כיהן כסמנכ”ל מימון חברות בתמיר פישמן, והיה אחראי על הפעילות הבינלאומית של החברה, כולל ייצוג בנק ההשקעות Hambrecht & Quist.

במהלך עשר השנים שבהן עבד בפועלים שוקי הון, הוא גרם לתנופה וצמיחה בחברה בכל תחומיה, כולל הסכם שיתוף הפעולה האסטרטגי עם בנק ההשקעות האמריקני וויליאם בלייר, שהצמיח עסקאות מיזוגים ורכישות וגיוסי הון של חברות ישראליות בנאסד”ק בהיקף של מיליארדי דולרים. אביב, בן 42, הוא בעל תואר שני במנהל עסקים (MBA) מלונדון ביזנס סקול ומכהן כנשיא מועדון הבוגרים שלו בישראל, וכן תואר ראשון במינהל עסקים מ-Cardiff Business School באוניברסיטת וולס.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.