מכתב גלוי לרבני הציונות הדתית בארה”ק • ממני החרדי שבשורה • משהו חדש התחיל?

מכתב גלוי לב לרבני הציונות הדתית בארה”ק

ראיתי את תגובותיכם הרבות מאד מעל כל במה אם זה בעיתונות ואם בתחנות הרדיו בו אתם קוראים הלוך וקרוא לאחיכם החרדים ‘לא להתנתקות’ ‘לא לשנאה’ ‘אתם אחים’ אתם אהובים’ ועוד שלל מילים רומנטיות שמי כמוכם אנשי הציונות הדתית יודעים להנפיק.

באמת כל הכבוד לכם, אני מעריך את הרצון שלכם שנראה כנה ואמיתי לשבת עם החרדים בממשלה שלובי ידיים, ולהניף את מסורת ישראל אהבת ישראל ואהבת הארץ יחד ביחד באהבה בהרמוניה ובאיחוד הכוחות. אבל תרשו לי לאחר בקשת מחילה וסליחה ובכל הכבוד הראוי לשאול אתכם שאלה קטנה שמנגנת לי במח כבר כמה ימים: למי אתם פונים? למשה גפני? לאלי ישי? לפורוש ליצמן או לדרעי? למי מכתבכם ממוען? שמא למרן הגראי”ל שליט”א או אולי לגאב”ד העדה החרדית, למרן הרב עובדיה או לרבני קרעטשניף?

נראה לי שישנה טעות אחת שאני מקווה מאד שהיא טעות ולא טפשות במקום הררי הנייר הכתוב, במקום אלפי מילים של שידור, במקום לרוץ מתחנה לתחנה לעוות את הקול והפנים ליצור מצג של מרחמים ואוהבים גם יחד, במקום כל זאת הדרך שנראית לי פשוטה יותר עשרת מונים, קחו את המכתבים, טלו את המילים, מענו את השידורים לרעננה, יש שם בית אחד של יהודי יקר עם חיוך גדול על הפנים, אחד כזה שהבטיח שמשהו חדש מתחיל…

דברו איתו בצורה שאינה משתמעת לשני פנים, בצורה ברורה והחלטית, כמובן מתוך אהבה מתוך רחמים, באהבת ישראל. דברו אל החיובי שבו לא על השלילי שבו כמו שאתם מומחים לעשות, כמו שאתם רושמים בכרטיס הביקור שלכם, עם אותו רוך שבו אתם מקרבים קרבה יתרה את אחינו הטועים, שם הכתובת האמיתית, אם תקומו אתם כולכם, רובכם, ותפעילו את כובד משקלכם עליו הוא נפתלי בנט, הסיפור הזה ייגמר וישכח במעמקי ההסטוריה, נצלו שעה זו, ויפה שעה אחת קודם,

חששני שאינכם עושים זאת כי גם אתם הרבנים הכל יכולים, יודעים במעמקי לבכם כי פניה כזו תשוב ריקם, אין תשובה בשלוחה המבוקשת…. נקודה למחשבה… משהו חדש התחיל!!!

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תרשה לי לנחש שאתה לא חרדי!! ממש לא אתה נשמע מזרחיסט אמיתי או מזוכיסת מצוי,
  שיחקו אותה במה?
  פתח את מהדורות החדשות, פתח את עיתוני סוף השבוע הכלליים ותראה מבחינה פוליטית אם הם שיחקו אותה או לא.
  אבל כמובן אני מתנצל לעצמי שאני עונה לך בכלל, סלח לי אבל תגובה כזו לא ראויה לייחס כלל, ראשית כי לא הגבת על הנאמר אלא בחרת להסיט את העניין למישור הפוליטי, וזה לא הנושא.
  מלבד זאת אתה מתהדר בתואר חרדי, ועוד חרדי כמוכם, בשעה שאינך אלא אחרון המזרחיסטים, או איזה חרדי מוזר דוגמת דוד בלוך וכאלה שרע להם ורע להם מאד עם היותם חרדים, אז תרשה לי לא לענות לך, כי אתה לא ראוי לזה, ואני לא מדבר מתוך התנשאות, אלא מתוך רחמים מרובים, בטוני בכשתחשוב הייטב עם עצמך מסקנתך תהיה שונה בתכלית, ואם לא אז אין לי את הכדור המתאים בשביל אנשים כמוך, גש נא לבית המרחקת הקרוב….

  ישראל לרר |
  הגב
 2. לא חרדי. כרהדי די לשטויות שלכם תלמדו לפרגן בנט ולפיד שיחקו אותה כל הכבוד

  חרדי כמוכם

  חרדי כמוך |
  הגב