מכתב פתוח לרבני ובני ישיבות הדת”ל: “אליכם אחים אקרא בואו לעצרת”

“אש שחורה על גבי אש לבנה”

רבני הישיבות הציוניות דתיות, שימו לב, אל תחמיצו את הזדמנות הפז שנפלה לידכם. בעוד שלשה ימים יתאספו יחד חסידים, ספרדים, ליטאים, הונגרים, לרומם את כבוד התורה המושפל. היכן אתם.

מאשימים אתכם (אינני יודע אם בצדק או שלא בצדק) בחבירה למבזי היהדות. בואו והוכיחו שכבוד התורה עומד מעל לכל הויכוחים והדיונים. אף אחד אינו יודע מה שמתם בקלפי, אף אחד אינו יודע מה באמת אתם חושבים. בואו והראו לכולם שיש דברים שהם מעל כל פוליטיקה, מעל כל ויכוח, שהם קדש קדשים.

אני משוכנע שגם אתם מאמינים שמעל לכל דיון וצורך, אין להטיל ח”ו את כתם הקלון הפלילי על לומדי תורה. אני משוכנע שהנקודה המאחדת כאן את לומדי התורה כולם נוגעת בלבו של כל יהודי מאמין שומר תורה ומצוות.

האם התורה היא רק בצבע שחור ? הלא היא “אש שחורה על גבי אש לבנה”. בואו והראו קבל עם ועולם כי כל שבטי ישראל מאמינים כי התורה היא חיינו. לא עת חשבונות היא העת הזו. הזדמנות כזו לא תחזור בשנית.

אין כאן נושא פוליטי. אם חסידי חב”ד מתכנסים יחד עם העדה החרדית, ו”שונאים” ו”מחבלים” ליטאים נקבצים בכפיפה אחת, הרי זה רק משום שלא דנים כאן לא על רבנות ולא על מפלגות. נקודה אחת היא שקראה לכל מי שכבוד ה’ יקר לו. לומדי התורה אינם נושא העומד לדיון פלילי. לא זו הדרך. מאמין אני כי אף הפוליטיקאים החילונים בעצמם, אילו לא היו עתה בכובע הפוליטי, היו כיהודים וכבני אדם מסכימים כי לא זו הדרך.

אליכם אחים אקרא. לומדי התורה, שומרי מצוותיה, חרדים לאומיים ושומרי מסורת לגוניהם. למה יאמרו כי אין לכם חלק ונחלה בעמל התורה. אין אומתינו אומה אלא בתורתה. עיני כל ישראל צופיות עכשיו, לראות מי הם אלו המכריזים כי אין לשלוח יד בארון ה’. כמה קידוש ה’ יהיה אם ירגישו כולם כי עמל התורה והדבקות בה מאחדת את כל יושבי בתי המדרשות, לפני אבינו שבשמיים.

מקנא אני בכם על הזכות שתיפול בחלקכם להתאחד ולהתעלות מעל כל חשבון אחר, להראות כי אחרי הכול ולפני הכול, יש כבוד התורה בישראל. הלא אין אתם חייבים, הלא יש אלף סיבות שלא לבא. ולכן אם אכן תבואו בהמוניכם, מי יוכל להתחרות בזכות שכזו. מי יוכל להטיל ספק בטוהר לבבכם. שימו לב לרגע שלא ישוב שנית, היו נכונים לשלושת ימים. הביאו את כל מי שתוכלו, נערים וזקנים, ילדים ומבוגרים. היכן הגרעינים התורניים, היכן הם לומדי הדף היומי, היכן הרבנים, החזנים, היכן היא הקהילה היהודית לדורותיה. אע”פ שהאש יורדת מן השמיים, מצווה להביא אש של בשר ודם. האש השחורה תבוא בעז”ה לעצרת תפילה וקבלת עול מלכות שמיים, לקדש את שמו ברבים. איפה האש הלבנה ?

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.