“מלחמת יום כיפורים זה טיול בגן לעומת מה שיקרה כאן במלחמה הבאה”

אלוף (מיל’) יצחק בריק הודה כי ישראל אינה מוכנה למערכה צבאית רחבה כבימי יום כיפור • תקף: “התרבות הארגונית קלוקלת ואנו חוזרים על אותן טעויות”

אלוף (מיל’) יצחק בריק, לשעבר ראש נציב קבילות החיילים בצה”ל, שוחח עם בן כספית וינון מגל ב־103fm והזהיר מפני מלחמה: “מלחמת יום הכיפורים הייתה נקודת מפנה, לא רק בשבילי אלא בשביל כל עם ישראל. נכנסנו למלחמה הזו ברגל שמאל, יצאנו ממלחמת ששת הימים בתחושה עילאית שאנו הכי חזקים וטובים בעולם, ולא מתכוננים למלחמה הבאה. חטפנו את מכת חיינו בשלושה הימים הראשונים, ופה מדינת ישראל עוברת שינוי”.

“הטראומה של מלחמת יום כיפורים זה טיול בגן לעומת מה שיקרה כאן במלחמה הבאה”, התריע, “לא למדנו לקחים, לא התכוננו בכל המובנים, אנו תמיד חוזרים לאותו מצב של אדישות ושומרים פרשנים שמיישרים קווים. גם אני נלחמתי בששת הימים, זה היה ניצחון ענק, יצאנו בתחושה שאנחנו הצבא החזק בעולם, שאין שום סיכוי שמישהו ייצא נגדנו למלחמה. אנו לא לומדים שטילי נ”ט עשו לנו שמות, חיל האוויר מתעסק עם המלחמה שעברה”.


בסיום דבריו, הדגיש אלוף (מיל’) בריק: “משה דיין ישב מול התעלה כשהצבא הסורי פרוש, ואמר שאין שום סיכוי שיעזו לצאת מול הצבא שלנו. שבועיים לאחר מכן הכל קרס. זו תרבות ארגונית קלוקלת בה חוזרים על אותן שגיאות ולפעמים גם הרבה יותר. מדינת ישראל, בניגוד למלחמות העבר, ניצבת בפני איום קיומי שמעולם לא עמדה בה. אזרחים יחטפו 3,000 טילים ורקטות כל יום ואנחנו לא מוכנים”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.