מלחמת רוסיה-אוקראינה: האם חברות הביטוח יבטחו את הישראלים?

טסים לאומן? שבת במעז'יבוז'? חולמים על ברדיטשוב? המדריך הביטוחי המלא לכל השוהים והטסים לאוקראינה בצל המלחמה עם רוסיה

ברקע התממשות תחזיות המלחמה, ועם פלישת הצבא הרוסי לאוקראינה שהובילה לחילופי אש בין הצבאות, מתגברת השאלה באשר להמשך תוקף הכיסוי הביטוחי שרכשו ישראלים שטסו ו/או מתכננים לטוס לאוקראינה ולרוסיה.

מבדיקת 'הירשוביץ פתרונות' עולה כי לעת עתה אין כל שינוי מדיניות בקרב חברות הביטוח המספקות שירותי ביטוח נסיעות לחו"ל. עם זאת, מציינים בחברה כי על המתכננים לטוס לאוקראינה לקחת בחשבון כי מרבית הטיסות למדינת היעד בוטלו.

האם ביטול הטיסות הופך את הביטוח ללא רלוונטי? "ביטוח נסיעות לחו"ל לא מבדיל בין נסיעה אווירית ליבשתית ולכן, כל עוד לא צוין אחרת ביטוח הנסיעות לישראלים באוקראינה עודנו בתוקף".

עם זאת, פוליסות הביטוח לא כוללות בדרך כלל כיסוי ביטוחי למקרה וחברת התעופה מבטלת את הטיסה/ סגירת גבולות, שכן סעיף "ביטול או קיצור נסיעה" כולל החרגה באזורי מלחמה.

למרות שהביטוח הרפואי בתוקף, כלל פוליסות ביטוח הנסיעות לחו"ל מגבילות את הכיסוי הביטוחי לשירותי 'איתור, חילוץ והצלה' כך שלא יכללו אירועי מלחמה. המשמעות היא שכל מי שישהה באחד מאזורי המלחמה בין אוקראינה לרוסיה לא יהיה מכוסה בכיסוי הזה, ועל כן חשוב לשמור על זהירות יתירה".

חשוב לציין, כי לאור הלחימה באזור הוציא משרד החוץ אזהרת מסע חמורה למדינות היעד, ועל כן מומלץ שלא לטוס לעת עתה לאוקראינה ולרוסיה.

הירשוביץ מזכיר כי מדיניות חברות הביטוח עשויה להשתנות בכל עת, ועל כן מומלץ להתעדכן באתר הבית של 'הירשוביץ פתרונות' על כל שינוי באפשרויות הביטוחיות הזמינות לשוהים ולטסים מישראל לאוקראינה ולרוסיה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *