“ממשלה צרה תהיה “צרה גדולה”

יו”ר ישראל ביתנו, ח”כ אביגדור ליברמן, נפגש הערב (שני) עם ראשי רשויות מהליכוד – ודחה את ההצעה ללכת לממשלה צרה – “ממשלה צרה תהיה “צרה גדולה” למדינת ישראל”

יו”ר ישראל ביתנו, ח”כ אביגדור ליברמן, נפגש הערב (שני) עם ראשי רשויות מהליכוד – ודחה את ההצעה ללכת לממשלה צרה – “ממשלה צרה תהיה “צרה גדולה” למדינת ישראל”, הגיב ליברמן  שנתניהו פנה אליו וביקש ממנו להיכנס לממשלה.

“האתגר הוא כפול – גם ביטחוני וגם כלכלי, ולא ניתן לטפל במסגרת המצומצמת של ממשלה צרה”, אמר ליברמן בפגישה עם עשרות ראשי רשויות מהליכוד. את המפגש אירגן ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג תחת הכותרת “ליברמן, חזור הביתה”. במפגש קיוו ראשי הרשויות לשכנע את ליברמן להצטרף לא רק לממשלת הימין אלא גם לשוב לחיקה של מפלגת השלטון.‎

יו”ר ישראל ביתנו הסביר את החלטתו שלא להיכנס לממשלה עם החרדים ואמר כי ממשלה כזאת “לא תוכל להתמודד עם האתגרים העומדים על הפרק, לא בתחום הכלכלי ולא בתחום הביטחוני. המצב הנוכחי מחייב קבלת החלטות דרמטיות ולכן חייבים הסכמה לאומית רחבה, קודם כל בכנסת”.

“מתחילת מערכת הבחירות עמדתי על כך שחייבת לקום ממשלת אחדות ואין בלתה. למרות שזכיתי להצעות מרחיקות לכת, כולל תפקיד ממלא מקום רה”מ, שר הביטחון, שני תיקי שרים נוספים, כל ועדה בכנסת שנרצה ותקציבים, אמרתי שאצלנו מילה זו מילה ואנחנו לא נפר את התחייבויותינו לבוחר. אנחנו לא מחליפים עקרונות בכיסאות, גם אם מדובר בכיסא הכי מרופד”, סיים ליברמן.

מוקדם יותר היום פנה ראש הממשלה לליברמן במטרה להביא להקמת ממשלת ימין צרה ולמנוע בחירות. “צריך לעשות מאמץ אחרון – צריך למנוע את הבחירות המיותרות האלה ולהקים ממשלה לאומית חזקה למדינת ישראל”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.