הכירו את מנהיג חמאס החדש: קיצוני ואכזר

גם בחמאס רועדים ממנו: על פי הדיווח ברשת אל-ג’זירה יחיא סנוואר החוטף של נחשון וקסמן יחליף בתפקידו את איסמעיל הנייה. לאחר שחיסל שורה של משתפי פעולה, גם הפלסטינים ברצועה רועדים ממנו ומבינים שמי שלא ישתף פעולה יוצא להורג.

הנהגה חדשה לארגון חמאס: על פי הדיווח ברשת אל-ג’זירה יחיא סנוואר החוטף של נחשון וקסמן יחליף בתפקידו את איסמעיל הנייה.

המנהיג החדש של החמאס סנוואר שוחרר ב-2011 מהכלא הישראלי במסגרת עסקת גלעד שליט, לאחר שריצה 22 שנות מאסר. המחבל חזר  לעזה  וצבר כוח בזרוע הצבאית של הארגון, כיום בגיל 55 הוא עשוי להתמנות למנהיג החמאס.

על פי הדיווח ב’מעריב און ליין’ סנוואר נוקט עמדה חסרת פשרות מול הרשות הפלסטינית, ונחשב כמי שמוביל במלחמה בציונים ולא ברגיעה, לאחר שחיסל שורה של משתפי פעולה, גם  הפלסטינים ברצועה רועדים ממנו ומבינים שמי שלא ישתף פעולה יוצא להורג.

סנוואר היה רוצה לראות פיגוע קשה ורצחני, ורק לאחר מכן להעלים את פעילי חמאס לבונקרים מתחת לפני האדמה; לתת לישראל לצאת למלחמה נגד רצועה הרוסה.

בתוך כך, גורם ביטחוני בכיר מזהיר – חמאס חזר ליכולות שהיו לו לפני מבצע “צוק איתן”, גם מבחינת המנהרות וגם מבחינת מערך הרקטות שלו.

לפני כשבועיים אמרו גורמים ביטחוניים וצבאיים בכירים כי חמאס הצליח להחזיר את מלוא היכולות שהיו לו לפני המבצע – גם רקטות פצצות ומנהרות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.