מנהרה היסטורית עוררה בהלה בעוטף עזה

תושבי קיבוץ ניר עם, שמוקם במרחק של קילומטר וחצי מגבול רצועת עזה, חשפו מנהרה היסטורית, במהלך חפירות באיזור. { כה חפרו חכמינו }

תושבי קיבוץ ניר עם, שמוקם במרחק של קילומטר וחצי מגבול רצועת עזה, חשפו מנהרה היסטורית, במהלך חפירות באיזור.

המנהרה שעל רקע איום המנהרות מהרצועה – עוררה את חששם של התושבים.

 

סלילת הכביש החדש תוכננה על חורבותיו של שביל שהוקם לפני עשרות שנים מטרים בודדים מבתי התושבים. הבוקר, תוך כדי עבודות התשתית במקום, התגלה פיר מנהרה שמוביל לעומק האדמה.

הידיעה על  המנהרה פשטה  בישוב ועוררה בהלה בקרב תושבי הקיבוץ. גורמי הביטחון היישוביים הוקפצו למקום, יחד עם כוחות הנדסה של צה”ל, אלא שאז התברר כי הפתח מוביל למעין בונקר תת קרקעי.

“חשבנו שמדובר במנהרת חמאס”

מפרטים ראשונים עולים  כי מדובר במעין מקלט שבנו ראשוני ההתיישבות היהודית באזור, ככל הנראה לצרכי מילוט מהכוחות המצרים בשנים שקדמו למבצע קדש ב-1956. במנהרה נמצאו נורות ישנות ואמצעי תאורה ששימשו את חופריה לפני עשרות שנים. בהמשך צפויה המנהרה להיחקר בידי הרשויות באזור.

“פחדנו שמחבלים ייצאו מהאדמה”

בינתיים בקיבוץ נשמו לרווחה כשהתברר כי מדובר במנהרה היסטורית, זאת על רקע הערכות במערכת הביטחון לפיהן חמאס ממשיך בחפירת מנהרות התקפיות. “נבהלנו מאוד, חשבנו שמדובר במנהרה של חמאס”, סיפרה לחדשות 2 Online תושבת הקיבוץ. “הפתח הזה ממש צמוד לבתים, רק לאחרונה שמענו רעשים ועלו חששות שחופרים לנו מתחת לבית”.

“פחדנו שמחבלים ייצאו לנו מהאדמה”, הוסיפה התושבת. “עכשיו כשאנחנו יודעים שמדובר בחתיכת היסטוריה אנחנו רגועים קצת יותר”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.