מנכ”ל משרד העבודה: “נמשיך לקיים מחזורים של גברים ונשים לחוד”

“יש כל מיני צדקנים אבל אנחנו נמשיך לקיים הלאה מחזורים של גברים ונשים לחוד”, את הדברים אמר מנכ”ל משרד הרווחה ד”ר אביגדור קפלן בטקס סיום מחזור הנשים של תכנית “משפיעים – חרדים לשירות המדינה ולשלטון המקומי”. האירוע ציין את סיום ההכשרה של קבוצת הנשים ותחילת ההשמה שלהן במשרדי הממשלה ואת סיומו של המחזור הראשון כולו

“יש כל מיני צדקנים אבל אנחנו נמשיך לקיים הלאה מחזורים של גברים ונשים לחוד”, את הדברים אמר מנכ”ל משרד הרווחה ד”ר אביגדור קפלן בטקס סיום מחזור הנשים של תכנית “משפיעים – חרדים לשירות המדינה ולשלטון המקומי”. האירוע ציין את סיום ההכשרה של קבוצת הנשים ותחילת ההשמה שלהן במשרדי הממשלה ואת סיומו של המחזור הראשון כולו.

את האירוע פתח נציב שירות המדינה הרב פרופ’ דניאל הרשקוביץ שדיבר על הדרך החדשה שבה בחרו הצוערות החרדיות ללכת. “זוהי דרך חדשה שיוצרת זכות חדשה. הזכות היא לא רק בתרומה למדינה ולחברה, אלא הזכות היא שכל אחת ואחת מכן היא באמת משפיעה. היא פשוט עושה קידוש שם שמים”. בהמשך דבריו אמר הנציב “אני סבור כי שילוב המגזר החרדי בשירות המדינה, הוא אינטרס של המדינה והחברה כולה אשר מבטיח שירות טוב יותר לכלל אזרחי ישראל”.

גם המאבק המשפטי סביב התכנית, אוזכר במהלך הטקס כאשר מנכ”ל משרד העבודה ד”ר אביגדור קפלן התייחס לניסיונות המשפטיים לעצור את התכנית ואמר: “עשינו כמיטב יכולתנו להתגבר על כל הבעיות “המשפטולוגיות” של ההפרדה. יש כל מיני צדקנים במשק שרואים בזה אסון, אנחנו לא כאלה. אני חושב שצריך לכבד כל אחד והמסורת שלו… ויש הכשר מלא כולל של משרד המשפטים לעובדה שאנחנו נקיים הלאה מחזורים כאלה גברים ונשים לחוד”.

תמיכת משרדי הממשלה בהמשך תכנית משפיעים במתכונת הנוכחית, עלתה גם מדבריו של מנכ”ל משרד הפנים שסיפר כי קלט ארבע עמיתות התכנית לתפקידים משמעותיים באגפים השונים של המשרד ועוד מספר דומה גם לתפקידים בשלטון המקומי. בדבריו אמר שהיעדר גיוון תעסוקתי אינו פוגע רק בחוליות החלשות, אלא בחברה כולה. “המשימה הכבדה שלכן היא לזהות בכל צעד שאתן עושות את החוליות החלשות בחברה, ולנסות לתקן את אותה חוליה חלשה לטובת כלל החברה, המשרד הממשלתי או הרשות המקומית שאתן עובדות בהם”.

מנכ”ל קרן קמ”ח מרדכי פלדשטיין הודה למשרדי הממשלה השותפים בתכנית בהם משרד ראש הממשלה, משרד הפנים, משרד העבודה והרווחה וכן לקרן וואהל ונציגתה הגב’ מיכל הרצוג. בדבריו אמר פלדשטיין כי התכנית הזאת היא ההוכחה שניתן להשתלב בעשיה ציבורית ולשמור על הזהות החרדית. פלדשטיין קרא למשרדי הממשלה לא להירתע מגורמים שמנסים לחבל בהצלחת הפרוייקט, ולקדם את פתיחת המחזור השני לגברים ונשים בהפרדה. “יחד עם זאת” אמר פלדשטיין לבוגרות ובוגרי התכנית, “גם עליכן מוטלת אחריות לכך שמשרדי הממשלה ירצו לקלוט עוד עובדים חרדים ועוד בוגרים של התכנית”.

“משפיעים” – חרדים לשירות המדינה ולשלטון המקומי, הינה מיזם משותף של קרן ק.מ.ח, נציבות שרות המדינה, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים ומשרד הפנים. מטרת התכנית היא בניית עתודה חרדית מצטיינת של עמיתים ועמיתות, אשר תשתלב בתפקידים משמעותיים בשירות המדינה והשלטון המקומי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.