מסודרים: כך תארזו חליפה כמו אלופים

אריזה נכונה של חליפה היא אתגר גם עבור נוסעים מתמידים. נדמה שלא משנה כמה מחשבה וזהירות נשקיע בקיפול החליפה, בסופו של דבר, כשנגיע ליעד, היא תהיה מקומטת ועייפה – ממש כמונו אחרי טיסה ארוכה.

הג׳קט:

אפשרות אחת היא לקפל את הג׳קט ואז לגלגל אותו כמפורט להלן. התחל בהנחת הג׳קט, כשהשרוולים פרושים לצדדים והכפתורים מונחים אל מול הלולאות, על משטח ישר, נקי ופנוי מחפצים אחרים. החלק את כל הקמטים מהג׳קט. בשלב השני קפל את שרוולי הג׳קט אל גופו לאורכם, ושוב החלק את הקמטים. כעת אתה מוכן לגלגול הג׳קט: בעדינות, מבלי ללחוץ על הבגד, גלגל אותו מלמטה כלפי מעלה – ולמזוודה. עם הגיעך ליעד הוצא את הג׳קט מהמזוודה ותלה אותו על קולב, רצוי בסביבה רוויית אדים כמו מקלחת, כדי להחליק את הקמטים.

הג׳קט והמכנסיים:

אפשרות נוספת, ומתוחכמת יותר, היא קיפול של הג׳קט אל תוך עצמו. כדי לעשות זאת החזק את הג׳קט, הושט את ידך אל תוך השרוול ומשוך את פנים השרוול, בעדינות ובתנועה חלקה, החוצה. סדר את כרית הכתף בהתאם. תפוס את השרוול השני, והכנס אותו בתוך השרוול ההפוך – כך שכל מה שנשאר בחוץ הם שולי הג׳קט. נער מעט את הג׳קט כדי להחליק את הקמטים, פרוש את הג׳קט המקופל לחצי והחלק את הקמטים.

עכשיו נעבור למכנסיים – קח את המכנסיים, קפל אותם לשניים לאורכם, הצמד אותם ותפוס אותם מהמכפלת. אז קפל את המכנסיים לרבעים. הנח את המכנסיים בתוך הג׳קט – וקפל את הג׳קט מעל למכנסיים. קפל בעדינות את שרוול הג׳קט הנותר מעל, החלק את הקמטים והכנס לתיק.

במידת האפשר, מומלץ להניח את הג׳קט והמכנסיים המקופלים בשקית מסוג זיפלוק – ולסגור את הרוכסן שלה מבלי להוציא את האוויר. כך, האוויר שיכלא בשקית יגן על החליפה ממשקל שימעך אותה.

הנעליים:

עם חליפה עסקית נועלים, בדרך כלל, נעליים מתאימות וגם להן יש לדאוג. ככלל, מומלץ לנעול למטוס את זוג הנעליים הכבד יותר, ולארוז את הזוג הקל. בהנחה שאתה אורז את זוג הנעליים האלגנטי מומלץ להכניס גרביים מגולגלות אל תוך הנעליים. כך תשמרו על צורתן וכבונוס תחסכו מעט מקום. את הנעליים חשוב לארוז בתוך שקית משלהן.

המזוודה:

לפני הטיסה מומלץ להקדיש מחשבה למזוודה שתלווה אתכם ליעד הנחשק – ובחזרה. רוב המזוודות המיוצרות על ידי מותגים איכותיים מצטיינות בחלוקה פנימית חכמה, שתעזור לכם לשמור על המצב התקין של החליפה שלכם ושל יתר הפריטים שתארזו. במידה ובחרתם לקפל את החליפה שלכם ולארוז אותה בשקית, מקמו אותה בדופן המזוודה וקבעו אותה ברצועות שיבטיחו שתשמר באותו מנח הן כשהמזוודה מאונכת והן כשהיא מאוזנת. את השקית עם הנעליים מקמו בדופן התחתונה של המזוודה, בסמיכות לגלגלים. כדי שהחליפה האהובה שלכם, ויתר החפצים, יגיעו ליעד באותו מצב שבו הם יצאו מהבית, חשוב לבחור מזוודה טובה של יצרן מוכר. בממסי תמצאו מגוון גדול של מזוודות רכות וקשיחות לקניה אונליין.

מה הטיפ שלכם לאריזת חליפה מנצחת?

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.