מסיבת סיום מסכת שבת וסיום זמן החורף בכולל בבית המדרש שטפנשט בבני ברק • גלריית תמונות

מסיבה מפוארת לכבודה של תורה ולומדיה ומסיימיה נערכה במוצאי שבת  בבית המדרש שטפנשט בבני ברק לציון סיום לימוד מסכת שבת מסדר הדף היומי בעיון הנלמד מדי יום ביומו בהיכל בית המדרש שטפנשט, וסיום זמן החורף בכולל להוראה לאברכים מצוינים.

ליד שולחנות ערוכים בסעודת מצוה וסעודת מלוה מלכה לכבודה של תורה נערכה אמירת ההדרן על ידי מגיד השיעור הגאון רבי משה בן כליפא ואמירת הקדיש על ידי פטרון הכולל לעילוי נשמת רבי משה ואהל ז”ל, מיד לאח”כ נפתח לימוד מסכת עירובין ע”י ראש המוסדות הרב אברהם יעקב סלמון, כאשר בדברי ברכתו ודרשתו קישר בין סיום מסכת שבת ותחילת עירובין ולסיום איחל שבקרוב יזכו לבנות את היכל התורה הגדול ברחוב מהרש”ל עם בנית המבנה החדש לכבודה של תורה, שבימים אלו עוזבים אחרוני הדיירים את המתחם, ובכך מתאפשרת תכנון אדריכלות המתחם, הריסת הישן ובנית החדש במהרה בעזרת השם.

ראש העיר בני ברק הרה”ג אברהם רובינשטיין שבדברי נאומו שיבח את מקום התורה שטפנשט התעטר בתואר “ידיד המוסדות ולאות תודה קיבל תעודת הוקרה על כל פועלו עד הלום להצלחת מקום התורה ההומה כל שעות היממה.

עוד נשמעו ברכותיהם של הגרא”ד שפירא שליט”א רב ק”ק צאנז בבני ברק, ומגיד שיעור בבית המדרש שטפנשט להלכות טהרה מדי שבוע בשבוע ששיבח את מקום התורה הפורח ועולה כאן בבית המדרש, והג”ר דוד קמפנר בעל חקרי דוד ורבה של קהילת האברכים בפתח תקוה, הנחה את הערב בטוב טעם ראש מחלקת תנועת התשובה בשטפנשט הרה”ח ר מנחם ויס שליט”א אשר בימים כסדרם מכתת רגליו מעיר לעיר בהבאת דבר השם מטעם ארגון אור מתתיהו שטפנשט.

כן השתתפו כ”ק גאב”ד קראלי שליט”א, הגרי”מ שטין ראש הכולל להוראה שטפנשט, הגרי”מ פרידמן ראש כולל שטפנשט, והגר”י הופמן ר”מ ויזניץ ברכפלד ומרבני בית המדרש והרב ישראל פורוש סגר”ע אלעד שבזכות פועלו כי רב נוסדה מגמת לימוד דף היומי בבית המדרש עם תחילת המחזור הי”ג אשר פועל ומתרחב עד לימינו היום..

דברי כיבושין אשר נחרזו בשיר והלל לכבוד המעמד נערכו ונאמרו בליוו תזמורתו של הרב צבי הרטמן על ידי המזמרים רבי יהושע ברלין ורבי אהרן וינטרוב, ועל ידי החזן העולמי רבי שמעון שורץ. בריקודי מצוה סוחפים ונלהבים הסתיים מעמד מרגש ומרומם זה, כשרבים מביעים את רחשי ליבם ותקותם, כי יזכו גם להצטרף ללגיונו של מלך, בלימוד יומיומי של הדף הנלמד בצורה בהירה ומסודרת.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בס”ד
    יישר כח יהי רצון שתצליחו בע”ה להגדיל תורה ולהאדירה, וכמו כן שהקב”ה יזכה אתכם לסיים את בניית הישיבה הקדושה
    של שטפנשט בישראל, בזכות הצדיק שמרעיף על עם ישראל את הישועות שפועלות ללא הרף בתפילותיו עלינו

    רבקה |
    הגב