מסתמן: בעוד ברקת וליאון מתגוששים – לופוליאנסקי יכבוש מחדש את ירושלים • יכריז על מועמדותו מיד אחרי ראש השנה

למרות הכל: בעוד משה ליאון וניר ברקת מתגוששים ביניהם על כס ראשות העיר ירושלים, מתכנן ראש עיריית ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי, מתכוון לטרוף את כל הקלפים ולהכריז על מועמדותו מיד אחרי ראש השנה. כך טוען הבוקר עיתון ‘ישראל היום’.

על פי הפרסום בעיתון, בימים האחרונים שוחח לופוליאנסקי על הנושא עם כמה מחבריו הקרובים, ולדבריהם נשמע החלטי מאוד. “עד לפני כמה חודשים הוא השיב שהוא לא יתמודד, ועכשיו אני מעריך שהוא יתמודד”, מספר אחד האנשים הקרובים לו.

הסיבה להמתנה עד אחרי ראש השנה, כפי שהסביר לופוליאנסקי לחבריו, היא שעד החג מזומנים לו יומיים שבהם עליו להגיע ולהשלים את עדותו במשפט הולילנד, ומיד לאחר שישלים את עדותו – מצדו הדרך פתוחה בפניו להכריז על ההתמודדות.

“הוא היה כבר יכול להכריז על מועמדותו, אבל אורי הוא איש הגון ונקי”, אמר אחד מידידיו ל’ישראל היום’, “הוא ישלים את חובתו כלפי השופט והתהליך המשפטי, ורק אחר כך יעשה צעד משמעותי כזה”.

כעת, התמודדותו של לופוליאנסקי תסבך את שני המתמודדים האחרים, ברקת וליאון, אך בעיקר ליאון, שכבר ראה כיצד הציבור החרדי יעמוד מאחוריו. את לופוליאנסקי, לדברי חבריו, זה לא מעניין: “זה לא עניינו מה הבטיחו לליאון. הוא לא צריך לדאוג בנוגע לשאלה אם וכמה יתבזה משה ליאון, והוא גם לא חושש ממנו. ברור שאם יש מתמודד חרדי, הציבור החרדי הולך איתו – וגם ליאון יודע את זה”.

אנשיו של לופוליאנסקי, טוענים כי יש לו סיכויים טובים לזכות בראשות העיר. “הציבור החרדי שווה יותר מ־90 אלף קולות בעיר, ובשביל לנצח צריך 120 אלף קולות.בשנים האחרונות היו אינספור פניות גם מהמגזר הדתי־לאומי, שיודע שהוא טוב עבורו, ואולי הוא אפילו היחיד שיכול למנות רב ראשי ציוני לעיר. יש גם חילונים רבים שמכירים את עבודת ההתנדבות שלו ואת ההיסטוריה שלו, ואוהבים אותו ויצביעו עבורו”, טענו אנשיו של לופוליאנסקי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.