מעצר הסיקריק קרויס: ב”פלג הירושלמי” מאיימים להצית את הרחובות

הסיקריק דוד קרויס בחור מבני ‘היישוב הישן’ נלקח לידי המשטרה הצבאית לאחר שלא התייצב בלשכת הגיוס כהוראת מועצות גדולי התורה, ב”פלג הירושלמי” מאיימים כי יצאו למערכה סוערת – אל תוך ימי הקור והשלג.

בשבוע שעבר, נעצר הבחור דוד קרויס , בחור מבני היישוב הישן בירושלים, על ידי המשטרה האזרחית, בשל השתתפות במחאה. לאחר שנחקר כמה ימים, הוא שוחרר בערב שבת האחרונה ע”י המשטרה. היום (שני), היה אמור להתקיים משפטו של הבחור, אולם לפתע הודיעו לו על ביטול המשפט, כאשר במקום זאת עליו להתייצב ‘להמשך חקירה’ במשרד הרוסים. כאשר הגיע הבוקר הבחור למגרש הרוסים, עצרוהו לפתע השוטרים והעבירו אותו לידי המשטרה הצבאית, וזאת מכיוון שלא התייצב בלשכת הגיוס, כהוראת רבני העדה החרדית, ועוד גדולי תורה וחסידות.

בשעות האחרונות נלקח הבחור לבסיס המשטרה הצבאית בענתות, כאשר מחר (שלישי) מתכוננים במשטרה הצבאית להעמידו למשפט על אי שיתוף פעולה עם הצבא, ואי התייצבות בלשכת הגיוס.

מיד לאחר המעצר, החליטו בכירים ב’פלג הירושלמי’ על דרכי המאבק כנגד מאסרו של הבחור. כעת נודע, כי ‘ירית הפתיחה’ למאבק תהיה הערב, ברחבת בתי אונגרין בירושלים, שם יינשאו דברי מחאה ע”י הרבנים המזוהים עם ‘הפלג הירושלמי’ ומשפחתו של הבחור ומשם תצא תהלוכת מחאה לרחובות ירושלים.

ב’פלג הירושלמי’ ציינו, כי מזג האוויר הסוער הצפוי החל ממחר, רק יוסיף לאפקט של המחאות. “לא גשמים ולא שלגים יפריעו לבני התורה למחות על גזירת הגיוס הנוראה ועל מעצר בני ישיבות. אם גורם ממשלתי חושב שהוא נערך לשלג  – שיחשוב בפעם השנייה האם מעצר של בן ישיבה לא ישבש, כבעבר, את כל הסדר בירושלים ובערים נוספות ברחבי הארץ. בסופו של דבר הם יבינו, כי מעצר זה כמו קודמיו – לא יעצרו את האלפים הרבים של בני התורה מלהתנגד לגזירת השמד”.

יצויין, כי ממידע שהגיע מהמשטרה הצבאית, הם עדיין שוקלים לשחרר את הבחור מחר בשעת המשפט, כך שייתכן שהמחאות ייפסקו מחר, ואנו נעדכן לפי ההתפתחויות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.