מפגש השלום בבירה המרוקאית: שגרירי העולם נפגשו עם הרב פינטו

האדמו”ר הרב יאשיהו פינטו השתתף בועידת השלום שהתקיימה בעיר רבאט, במטרה להגביר את השלום בין העמים ולקרב בין הדתות, בהשתתפות שגרירים רבים, דיפלומטים, אנשי ממשל, אישי ציבור ואנשי עסקים | תיעוד

עם נחיתתו אמש (שני) של האדמו”ר הרב יאשיהו פינטו בבירה המרוקאית – הוא השתתף בועידת השלום שהתקיימה בעיר רבאט, במטרה להגביר את השלום בין העמים ולקרב בין הדתות, בהשתתפות שגרירים רבים, דיפלומטים, אנשי ממשל, אישי ציבור ואנשי עסקים.

בין השגרירים שהשתתפו בועידת השלום במרוקו – בלטו שגריר איחוד האמירויות במרוקו, שגרירת צרפת במרוקו ושגריר מלטה במרוקו. מי שאירח את הועידה ועמד מאחוריה הוא שגריר הוותיקן במרוקו.

האדמו”ר הרב פינטו שמשמש כראש אבות בתי הדין במרוקו – נשא דברים בפני הדיפלומטים הבכירים ואמר כי “העולם כולו עומד ומתקיים על השלום”, הרב פינטו ציטט את דברי המדרש: “אמר רבי שמעון בן חלפתא: אין כלי מחזיק ברכה אלא שלום, שנאמר ה’ עוז לעמו יתן ה’ יברך את עמו בשלום”.

גם במפגש הזה, כמו בהזדמנויות רבות אחרות, האריך הרב פינטו לשבח את מלך מרוקו מוחמד השישי ואת קודמיו, והגדיר את מרוקו כ”מלכות של חסד”, ש”העניקה בכל זמן ועת חופש מלא לכל הדתות”.

כזכור, האדמו”ר הרב פינטו נחת במרוקו לאחר שהות ממושכת בארה”ב שם מסר עשרות שיעורי תורה, מלוס אנג’לס ועד מנהטן. כמו”כ, במהלך שהותו בארה”ב – הוא קיבל קהל רב לעצה והכוונה, כשבין הנוכחים, נראו אדמו”רים, פוליטיקאים, אנשי עסקים, אישי ציבור ועמך בית ישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.