מצפון תפתח הרעה? מפקד חיל האוויר: “נערכים למלחמה תוך שעות”

  על רקע המתיחות הגוברת עם סוריה התייחס היום מפקד חיל האוויר, אלוף אמיר אשל, (רביעי) לאפשרויות העומדות בפתחנו,  “מלחמה בהפתעה יכולה להיוולד בהרבה מאוד תצורות. אנחנו לא משלים את עצמנו, את המלחמה נצטרך להכריע בתוך ימים ספורים. אפשר לנצח, וזה מחייב הפעלת אש מסיבית”. אמר אשל.

את הדברים אמר  בכנס במכון פישר בהרצליה, שם אמר אשל: “אנחנו נמצאים בסרט מלחמה אחר מזה של מלחמת יום כיפור. המרחבים שונים, סוגי האיומים, ממד הזמן, הכל שונה וזה מחייב יכולות אחרות לחלוטין שמתורגמות להיקף של יכולת הפעלת אש משמעותיות מצד חיל האוויר, כי העורף יפגע – כמה שלא נגן עליו, העורף יפגע”.

“אם מחר מתמוטטת סוריה”, הבהיר אשל, “אנחנו יכולים למצוא את את עצמנו בתוך הקלחת הזו, כי האמל”ח האדיר שיש שם יכול להיות נבזז על ידי גורמים שונים. זה לא אומר שנפעל, אלא שנהיה מוכנים לפעול. זה אומר שאנחנו חייבים לייצר זמינות גבוה מאוד, ולא בטוח שיהיה לנו זמן להתכונן לזה”. אשל ציין כי חיל האוויר חייב שתהיה לו “כשירות של הלוחמים והמערכת כולה. היא חייבת להיות חדה ודרוכה. התכניות הללו יהיו שלד שעליו מפעילים את הכוחות״.

“מערכת ההגנה נגד טילים S-300 עדיין לא הועברה מרוסיה לסוריה, זאת למרות פרסומים בנושא בכלי תקשורת ערביים. על המערכת עצמה” הבהיר  אשל,  והוסיף כי כי היא תייצר  אצל האויבים שלנו ביטחון עצמי והתנהגות הרבה יותר אגרסיבית, תחת ההבנה שזה מעניק להם מטריית הגנה”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.