מפתיע: דונלד טראמפ ביטל את ביקורו בישראל

לאחר שנתניהו דחה את התבטאויותיו של טראמפ נגד המוסלמים, החליט המתמודד הצבעוני מארה”ב להודיע כי לא יגיע לביקורו המתוכנן בישראל, אלא ייפגש עם נתניהו לאחר שיהיה נשיא ארצות הברית.

לאחר הסערה שעוררה ביקורו הצפוי של דונלד טראמפ בארץ, הודיע היום המתמודד הצבעוני והשנוי במחלוקת לרבבות העוקבים אחריו בטוויטר כי הוא החליט שלא להגיע כעת לביקור בישראל. הוא הוסיף כי את פגישתו שתכנן לקיים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, הוא יקיים לאחר שייבחר לתפקיד נשיא ארצות הברית.

הדברים מגיעים לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו התנער אתמול פומבית מהתבטאויותיו של דונלד טראמפ, המועמד הצבעוני והשנוי במחלוקת המבקש להיות נציג המפלגה הרפובליקנית בבחירות הקרובות לנשיאות ארצות הברית, ומבהיר כי הוא “דוחה את דבריו האחרונים של דונלד טראמפ ביחס למוסלמים”.

בהמשך ההודעה שיצאה מלשכת נתניהו נכתב כי “מדינת ישראל מכבדת את כל הדתות ושומרת בקפדנות על הזכויות של כל אזרחיה. בה בעת, ישראל נאבקת באיסלאם הקיצוני שתוקף מוסלמים, נוצרים ויהודים כאחד ומאיים על העולם כולו”.

ביחס לפגישה המתוכננת עם מר טראמפ, שנקבעה לפני כשבועיים נמסר כי “ראש הממשלה קבע קודם לכן מדיניות אחידה להסכים לבקשות לפגישה עם כל המועמדים לנשיאות ארה”ב משתי המפלגות שבאים לישראל. מדיניות זו אינה משקפת תמיכה במועמדים או בעמדותיהם, אלא מבטאת את החשיבות שראש הממשלה מייחס לברית האיתנה בין ישראל לארה”ב”.

כזכור, בעקבות הטבח בסן ברנרדינו התבטא המתמודד הרפובליקיני השנוי במחלוקת, דולנד טראמפ, כי הוא מחוייב למניעה מוחלטת של כניסת מוסלמים לארצות הברית, שלדבריו לחלקים גדולים מהקהילה המוסלמית “שנאה עצומה כלפי אמריקנים”.

“ברור לכל שהשנאה היא מעבר לתפיסתנו. מהיכן ומדוע היא נובעת זה דבר שעלינו להבין – אבל עד שנעשה זאת, איננו יכולים להרשות לארצנו להיות קורבן של אנשים שמאמינים רק בג’יהאד”, הסביר טראמפ את עמדתו. “אם אזכה בבחירות, נהפוך את אמריקה לנפלאה שוב”.

אתמול אף התעוררה סערה נוספת כאשר מקור המקורב לארגון הנסיעה שלו לישראל, אישר ל”ג’רוזלם פוסט” כי ביום רביעי צפוי צוות של המועמד הרפובליקני לנשיאות, שעובד על הלוגיסטיקה של הארוע, לבדוק דרך בה יוכל להגיע אל הר הבית לביקור במקום הקדוש. הביקור של טראמפ מגיע בצל ההתבטאות שלו, שלא לאפשר כניסה של מוסלמים לארצות הברית עד אשר הממשל במדינה יבין מה קורה ואיך להתמודד עם הבעיה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.