מצביעי ש”ס מאיימים: נצביע ‘יהדות התורה’ בבחירות

הקרב על הקול הספרדי יצא לדרך. חשיפה: פעילי ש”ס מתעתדים להקים מטות ‘יהדות התורה’ במעוזי ש”ס: “עייפנו מהחיכוכים הפנימיים”

“יהדות התורה, צפויה להפוך למפלגה החרדית הגדולה ביותר בכנסת הבאה”. כך עולה חשש של מצביעי ש”ס רבים אשר מעידים כי יעניקו את קולם דווקא למי שדאגה לא להתערב במחלוקות הפנימיות של ש”ס.

צפו ביומן עם איילה חסון – על הפילוג בש”ס (באדיבות ערוץ הכנסת)
[alooma ref=”77e79ea62e930bf0da91f5fb8be299fb.mp4″ src=”1″ autoplay=”1″ pid=”0″]
“יהדות התורה תשמור על כוחה ואולי תעלה עוד, ש”ס, לעומת זאת, המפלגה שלימדה אותנו הכי הרבה על שנאת אחים, תאבד מבוחריה שמאסו בחיכוכים ועייפו מהם ובהחלט ייתכן שיעברו להצביע עבור יהדות התורה שהרי בסופו של דבר היא מועילה גם לאינטרסים שלהם”. אמר הפעיל.

ב’יהדות התורה’ מתייחסים למצב העגום של עמיתיהם באמביוולנטיות. מצד אחד, הם לא שמחים על המשבר הפוקד את ש”ס, וטוענים שהם לא נבנים מחורבנם של מפלגות אחרות. מצד שני, מטה ההסברה של ‘יהדות התורה’ צפוי לנצל את המשבר ולהיכנס אל תוך מעוזי ש”ס בירושלים ובערי הפריפריה במטרה למשוך את המתנדנדים אליהם.

בכל מערכות הבחירות הייתי מהפעילים שעבדו קשה עבור ש”ס”, “אבל הפעם לא עשיתי ולא אעשה דבר. שכרון הכוח של דרעי הרס כל חלקה טובה בציבור הספרדי. אולי משה גפני עדיף. אני אמנם לא מחזיק מ’יהדות התורה’ יותר מדי, אבל אחרי הכל זו מפלגה חברתית שדואגת לכלל הציבור החרדי, מכל המפלגות היא האלטרנטיבה הכי סבירה”. אומר אחד מפעילי השטח הוותיקים בש”ס.

פעיל שטח נוסף ששוחח עם ‘קוקר’, לא שולל פתיחת מטות ‘יהדות התורה’ במעוזי ש”ס, לדבריו, במקרה הזה לא יהיה צורך בקמפיין נגטיבי. “לא נלכלך על ש”ס, כי לא צריך את זה. המוטיבציה אצל הציבור גם ככה מרקיעה שחקים כלפי מטה – מי שמצביע, מצביע רק כי אין לו ברירה”. לדבריו, המטרה היא שמנדט אחד או שניים מש”ס יעברו ל’יהדות התורה’.

בבחירות האחרונות קיבלה יהדות התורה 195 אלף קולות שהעניקו לה שבעה מנדטים בכנסת ה-19, ואילו הסקרים הנוכחיים מעניקים למפלגה בין שבעה לעשרה מנדטים בכנסת ה-20.

הסיעה המאוחדת כוללת היום ארבעה חברי כנסת מאגודת ישראל ושלושה מדגל התורה, ובבחירות הקרובות מצפים ביהדות התורה להגדלת כוחם לשמונה מנדטים לכל הפחות. המקום השמיני ברשימה שייך לדגל התורה והמועמד המוצב בו הוא הרב אליעזר סורוצקין, שצפוי להביא אלפי קולות מערי הפריפריה וממעוזים השייכים לש”ס בשל פעילותו בענף הקירוב במשך עשרות שנים.

 

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. התמימות הספרדית…שידירו אותם ממוסדות החינוך שימנעו מהם מגרש לבית כנסת שיזלזלו בהם ..
  שיבואו בתלונות רק לעצמם מי שמחזק את ההגמוניה האשכנזית [אין שם אפילו נציג ספרדי אחד] סופו שיהפוך לעבד נרצע…

  יוסף |
  הגב
 2. יהדות התורה לא התערבה בפילוג בש”ס???

  אצל מי שהה אלי ישי ארבעים דקות ערב ההכרזה שלו. איזה עיתון נתן סיקור אוהד לפתיחת המפלגה.

  טביעות האצבע של דגל ניכרות במפלגה של ישי וכל זה לאור נאמנותו לגראי”ל,

  וממילא שסניק שרוצה את ישי הוא יעבור לישי, ומי שרוצה את דרעי וכואב את הפילוג אז וודאי שהוא לא יתן יד למי שסייע לאלי ישי לפתןח מפלגה נגד הגר”ש כהן

  בני |
  הגב
 3. ספרדי אמיתי ספרדי טהור מצביע לאלי ישי בראשות הגאון נאמ”ן ס”ט!!

  אלי ישי אנחנו איתך עלה והצלח!!

  מרן מסייע בידי ישי |
  הגב
 4. ולהמשיך לשמור בבתי הספר הציבוריים לשמור על מכסות לפי העליונות התורנית שלנו והמבין יבין וחייבים לעצור את המורות שנכנסו להיות מחנכות והם לא מהדרך המסורה ששל מחננו

  הורביץ |
  הגב
 5. תענוג נוכל להמשיך ביתר שאת לשלוט בפרנקים ובמכסות שקבענו במוסדות הציבוריים

  הורביץ |
  הגב