מצית הכנסייה – הורשע: “מחמירים עם יהודי”

בית המשפט העליון החמיר את עונשו של הנאשם בהצתת הלחם והדגים. עו”ד בן גביר: “ערבים שהציתו בתי כנסת או שזרקו בקת”ב על שוטר קיבלו רבע עונש”

בית המשפט העליון קיבל ערעור הפרקליטות והחמיר בעונשו של ינון ראובני שהורשע בהצתת כנסיית הלחם והדגים. בית המשפט המחוזי גזר על ראובני 4 שנות מאסר אך השופטים יצחק עמית, דוד מינץ ויוסף אלרון קבעו כי המדובר במקום קדוש על רקע דתי אידאולוגי והחמירו בעונש ראובני ותחת 4 שנות מאסר שנגזרו עליו בבית המשפט המחוזי, קבעו השופטים גזר דין של חמש וחצי שנות מאסר.

השופט עמית סבר שיש גם להרשיע את הנאשם השני שזוכה בבית המשפט המחוזי בעבירה של קשירת קשר למטרה פסולה אלא ששני השופטים האחרים מינץ ואלרון לא הצטרפו להרשעה זו וקבעו שיש לאפשר לנאשם השני להינות מהספק הסביר ולא הרשיעו אותו בכך שמסר את המכונית לראובני.

עו”ד איתמר בן גביר אומר בתגובה לפסק הדין כי: “יש להצטער שהשופטים עמית מינץ ואלרון גזרו על הנאשם עונשים שהם לא גזרו על ערבים שהציתו בתי כנסת, ישיבות או אפילו זרקו בקבוקי תבערה על שוטרים .. לא מזמן השופטים אלרון ומינץ נתנו עונש של שנה וחצי לכל אירוע של מחבל שזרק בקתב על שוטרים וחיילים – מאוד מצער שיש אפליה בענישה בין יהודים לערבים ועוד יותר מצער שבית המשפט לא נהג בראובני כפי שנוהגים בכל נאשם ואם היה כך, הוא היה צריך להיות מזוכה בדינו וודאי ודאי לא היו צריכים להחמיר את עונשו. הגשתי לבית המשפט עשרות פסיקות של ערבים שהציתו, שרפו, ניסו לרצוח יהודים וכדומה, אך השופטים עמית דוד מינץ ואלרון בחרו להחמיר עם יהודי למען יראו וייראו תוך שפסק הדין מפלה את ראובני לרעה לעומת מחבלים שונאי ישראל”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.