מקום 9 ב’יהדות התורה’: מי אתה אליהו חסיד?

ר’ אליהו חסיד, אלמוני לכאורה, הוצב במקום התשיעי ברשימת ‘יהדות התורה’. ‘אקטואליק’ מגיש פרופיל ראשוני על הנציג החדש: חסיד גור, גבאי שטיבל גוראי חשוב בבני ברק, ומפקד המצ’ינג בחסידות

אמש פורסם כי הנציג השני לחסידות גור ברשימת יהדות התורה המאוחדת, והמקום התשיעי ברשימה, הוא שם מפתיע ואלמוני למדי עד היום – ר’ אליהו חסיד, תושב בני ברק כבן 40. חסיד אמנם כנראה לא ייכנס כנציג מן השורה, אך עלול בקרוב מאד להיכנס לכנסת אם, כמו בכנסת הקודמת, סגני השרים מטעם יהדות  התורה יתפטרו  מהכנסת ויאפשרו את כניסתו.

כעת ‘אקטואליק’ מגיש פרופיל ראשוני לדמותו של אליהו חסיד, מי שאולי מסמן על הנציג המסתמן של גור ביום שאחרי ליצמן:

אליהו חסיד מוכר בחסידות גור כמנהל ישיבת ‘אמרי אמת’ ומעסקניה הצעירים של חסידות גור.

בקרב החסידים הוא מוכר כמי שפיקד על מבצע המצ’ינג הגדול שנערך בחסידות לאחרונה, כאיש לוגיסטיקה מבריק.

חסיד הוא גבאי “בית החסידים” של גור, השטיבל ברח’ אור החיים בבני ברק, שטיבל חשוב בו מתפללים בין השאר שני חתניו של האדמו”ר מגור שליט”א.

חסיד היה בעברו היה האחראי על סדרי ואווירת הלימוד בישיבת גור, וכיהן באותו תפקיד בכולל “אור יהושע” לבעלי בתים.

לצד זה, כאמור, חסיד מנהל את ישיבות וכוללי אמרי אמת.

“הוא בכלל אישיות תורנית וחסידית”, אומרים מקורביו. “הצבתו כעת במקום השני של חסידות גור, היא בהחלטה אמירה על כך שהוא עסקן עולה ושהרבי מכוון אותו גבוה”, מוסיפים מקורביו.

לדברי מקורביו, “המינוי היה אישית על ידי הרבי. למרות שהציגו בפניו הרבה שמות, הוא העדיף וביקש דוקא את חסיד. הוא גם מינה את חסיד באופן אישי ולא על ידי שליח”.

כאמור, מדובר באישיות תורנית נחשבת בחסידות. גם היום חסיד פותח את היום בשיעור שהוא מוסר לאברכים בשטיבל בו הוא מכהן כגבאי, אחד השטיבל’אך החשובים בגור.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. קוף

    עושה דברם
    חס ושלום אין הכוונה לגנות זו מילה שמסבירה את הצורך של אירגון שמישהו ישכב על הגדר וגם יכנס לכלא במקום שלוחיו

    בלעם |
    הגב