מקלב בעקבות בעלזא? “בשום אופן לא נוותר על קודש הקודשים שלנו – לימוד התורה”

בראיון לאריה זיסמן בביטאון דגל התורה אמר סגה”ש מקלב כי למרות האיבה בין הגורמים הפוליטיים נראה כי הם יכולים להתאחד סביב דגל אנטי חרדי וכי הם פועלים בעניין

סגה”ש אורי מקלב מתייחס לראשונה לאפשרות של ממשלה ללא הנציגים החרדים, בראיון לאריה זיסמן בבטיאון דגל התורה יתד נאמן אמר סגן שר התחבורה אורי מקלב ומי שהיה חבר בכיר בצוות המו”מ של יהדות התורה כי מצב זה מטריד מאוד והגדיר גבולות לפעילותם בנושא, “יהדות התורה תשתדל לנטרל מצב כזה אך ורק באמצעים פוליטיים כאלה ואחרים אך לא באמצעות ויתור על קודש הקודשים שלנו – לימוד התורה”

“אנחנו בהחלט ערניים לדיבורים הללו ומוטרדים מכך, כיון שזה יכול להשפיע לרעה על כלל הציבור. היוזמה הזו מלובה על ידי התקשורת ונתפסת ציבורית על רגע האווירה הערוכה כנגדנו, זה ממלא אותי דאגה. יש אמנם איבה גדולה בין כלל הגורמים הפוליטיים אבל הם יכולים להתאחד תחת דגל אנטי חרדי. זו תהיה בעייה קשה מאוד, נשתדל לנטרל את זה באמצעים פוליטיים אך לא באמצעות ויתור על קודש הקודש שלנו לימוד התורה”, אמר סגה”ש מקלב בראיון וסירב לפרט אילו מהלכים פוליטיים הם נוקטים.

מקלב התייחס בראיון אף לאכיפה הבררנים ואלימות המשטרה בציבור החרדי, “איני זוכר כזה דבר מעולם, מדובר בהסתה קשה בכל הרבדים, שמשפיעה על האכיפה הסלקטיבית והבררנית כנגד הציבור החרדי. כזה דבר לא היה מעולם והכל באופן רשמי ומאורגן, חברו לכך כמה גורמים, אך בעיקר התקשורת המייחדת דקות ארוכות לסיקור הפרות קטנות במגזר החרדי בעוד היא מתעלמת במופגן מהפרות דומות במגזר הכללי.

“מבאים נתונים לא מדויקים, כדי להראות התחלואה אצלנו היא לכאורה הגבוהה ביותר. גם ראש הממשלה בדבריו אומנם לא הזכיר את החרדים אך אמר כי עיקר האכיפה צריכה להיות היכן שיש הכי הרבה תחלואה. קשה לתת פירוש אחר לדבריו. בכל מקרה, לדעתי יש כאן גורמים רבים שחברו יחד.”

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.