מקרבים את ישראל לעולם: שגרירי האו”ם סיירו בירושלים

השגריר הישראלי דני דנון ליווה משלחת שגרירי או”ם בביקור בעיר דוד בירושלים יחד עם ראש העיר ברקת

שגריר ישראל לאו”ם, דני דנון, הוביל היום (ב’) משלחת של תשעה שגרירים, שאורגנה על ידי פרויקט Interchange של AJC, בביקור בעיר דוד בירושלים.

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, הדריך את המשלחת באתר ההיסטורי ודוד בארי, מנכ”ל ומייסד עיר דוד וזוכה פרס ישראל, הצטרף לסיור.

“הביקור של שגרירי האו”ם בירושלים חשוב מאוד למאבק שלנו בשקרים המופצים על ירושלים באו”ם, אין טוב ממראה עיניים כדי להציג להם את האמת על הבירה שלנו.” אמר השגריר דנון במהלך הביקור והוסיף: “ככל שיותר שגרירים מבקרים בישראל, כך גדלה ההבנה וההיכרות עם האתגרים שאנו מתמודדים איתם וההזדמנויות הטמונות באזורנו. במהלך השנה האחרונה ליוויתי למעלה משלושים שגרירים בביקורים בישראל ואמשיך להזמין לארץ שגרירים נוספים בחודשים הבאים”.

במהלך הביקור, ראש העיר ברקת הציג לשגרירים ממצאים ארכיאולוגיים שונים בעיר דוד, הממחישים את הקשר בין העם היהודי לירושלים וסותרים את הטענות המתכחשות להיסטוריה של העם היהודי בארץ ישראל. ברקת הציג לשגרירים שריד מטבע עתיק ואמר: “על המטבע הזה שנמצא בחפירות הארכיאולוגיות בעיר דוד, חרוטות המילים ‘לשחרור ציון’. המטבע הזה הוא אחד מבין אלפי השרידים שמוכיחים באופן חד משמעי את השורשים היהודים והנוצרים בירושלים. היום אנו פועלים כדי להגשים את הציווי שמופיע על המטבע; ירושלים, תחת ריבונות ישראלית, היא חופשיה ופתוחה לבני כל הדתות והאמונות”.

במהלך ביקורם בישראל, השגרירים יסיירו ברחבי הארץ וישמעו תדרוכים שיספקו להם הבנה עמוקה יותר על האתגרים הבטחוניים והאזוריים שישראל מתמודדת עמם. למשלחת הגיעו שגרירים מאפריקה, מרכז ומזרח אירופה, אסיה ועוד וביניהם שגרירי אוסטרליה, פולין, אסטוניה, קניה, טוגו ועוד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.