מרד בירושלים נגד דרעי: אל תדיח את ברסקה • כנסו לקריאת המכתב המלא שמסעיר את הש”סניקים

דרמה במערכת הבחירות המוניציפאלית של ש”ס: לאחר שנודע כי יו״ר ש״ס אריה דרעי מתכוון להדיח את חבר מועצת העיר הרב שלמה ברסקה, בשל שיקולים שונים שחלקם אישיים, החליטו רבני הקהילות בשכונת רמת שלמה, שם מתגורר ברסקה, לצאת במאבק חסר פשרות בהחלטתו של דרעי להדחת ברסקה.

כל רבני הקהילות בשכונת רמת שלמה חתמו על מכתב, בו הם דורשים להשאיר את שלמה ברסקה בתפקידו. במכתבם מציינים הרבנים כי ברסקה עושה את תפקידו בנאמנות וכי הוא מטה אוזן קשבת לכל בעיה, ולכן אין שום סיבה להעבירו מתפקידו.

במכתבם הם אף ‘עוקצים’ את יו״ר שס כאשר הם כותבים על ברסקה שהוא “אדם מיוחד שאינו מחפש את אור הזרקורים והתקשורת, אלא עושה הכל בצנעה”.

יצויין כי במכתבם סיימו הרבנים שלפי דעת תורה אין להדיח את הרב שלמה ברסקה מתפקידו. מארגני המכתב אומרים ל’קוקר’ כי הם מקווים שמכתב זה יפול לאוזניים קשובות, למרות שנראה להם דווקא שהוא ייפול לאוזניים ערלות, לדבריהם, “יו״ר שס הנוכחי אינו נשמע לדעת תורה. דעת תורה בשבילו זה אולי בגדר המלצה בלבד”. מארגני המכתב הוסיפו כי אם הוא לא ישנה את החלטתו, אזי נוציא את קלונו ברבים ונצא למלחמה חסרת פשרות וחסרת תקדים”.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אני מתפלל בשבילך הרב ברסקה ותומך בך אני וכל בני ביתי אתה אדם צדיק ישר ונקי כפיים . שבמשך 15 שנים תרמת למען הציבור בעשייה . אדם ששמו הולך לפיו ומעשיו הטובים מעידים עליו. כבור הרב דרעי אסור לנו לאבד אדם יקר ואיש עשייה כמו הרב ברסקה . אני מוכן להביא לך אלפי מעשיי חסד וצדקה שאדם זה עשה בסתר ולא רק בגלל היותו איש ציבור אדם שראה את הקהילה והציבור לנגד עיניו כאילו היו ילדיו .

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אין על הרב ברסקה

  איש ישר כפים נקי רבב

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב