מרחק נגיעה מישראל: טנקים ותותחנים (וידאו)

חוליית הטרור שפתחה באש לעבר כוח צה”ל בדרום רמת הגולן היא חלק מ”צבא ח’אלד בן אל וליד” – איחוד של שלושה ארגונים שנשבעו אמונים לדאע”ש ופועלים מאז מאי 2016 בשיתוף פעולה.. כך זה נראה. { דאע”ש על הגדר}

חוליית הטרור שפתחה באש לעבר כוח צה”ל בדרום רמת הגולן היא חלק מ”צבא ח’אלד בן אל וליד” – איחוד של שלושה ארגונים שנשבעו אמונים לדאע”ש ופועלים מאז מאי 2016 בשיתוף פעולה.

צבא הג’יהאד

באתר מאקו פורסם פרופיל על מהות הארגונים, כך למשל,  צבא הג’יהאד הוקם ב-2015 ומאחד סביבו שבעה פלגים קטנים שערקו מג’בהת א נוסרה – שלוחת אל-קעידה בסוריה. מוקד הפעילות של הארגון הוא הכפר קחטניה בדרום מחוז קוניטרה, סמוך למשולש הגבולות  יחד עם כ-400 פעילים.

תנועת אלמות׳נא האיסלאמי הוקם בשנת 2012 יחד עם לוחמי ג’בהת א-נוסרה בסוריה. ב-2015 נשבעו אנשי הארגון אמונים לדאע”ש. מוקד הפעילות של הארגון הוא אזור שייח’ מסכין במחוז דרעא וכיום הוא כולל כ-600 פעילים.

לארגונים הקיצוניים יש כמויות אדירות של נשק, בימים האחרונים פרסמו פעילי דאע”ש בדרום סוריה תיעוד שבו נראים כמויות גדולות של נשק קל – ככל הנראה שלל מארגוני מורדים שבהם לחמו. חלק מהפלגים אף הצליחו להשתלט על תותחי נ”מ מתנייעים – שלל מצבא אסד או מארגונים מתחרים.

הלילה תקף צהל בסוריה . על פי הודעת הצבא, כלי טיס של חיל האוויר תקף מתקן של ארגון הטרור דאע”ש בדרום הרמה. על המתקן הופלו פצצות של 10 טונות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.