מרן הגראי”ל ומרן הגר”ע והאדמו”ר מבעלזא הורו: רבבות בנות סמינרים ימחו בכותל המערבי

רבבות בנות סמינרים יתפללו מחר בכותל כמחאה כנגד נשות הכותל :

בהוראת מרן ראש הישיבה הגראי”ל שטיינמן יצאו רבבות בנות סמינרים להפגנה בכותל המערבי  כמחאה על הפרובוקציה של נשות הכותל אשר תקיימנה מחר ( שישי) תפילה ראש חודש ברחבת הכותל.

כזכור השבוע חשפנו ב”קוקר” על הישיבה הדרמטית בה השתתפו מנהלי הסמינרים בחדר הישיבות של סיעת יהדות התורה בכנסת , בישיבה סוכם כי בנות הסמינרים יצאו למפגן מחאה ענק כנגד הפרובוקציות שמחוללות נשות הכותל.

מרן ראש הישיבה  הבוקר נתן אור ירוק למנהלי הסמינרים  ואמר : “הן (הבנות)  יצאו להפגין, לא הבנים”, הבהיר הגראי”ל והוסיף,” נשות הכותל – בטלות ברוב”.

 ההפגנה תיערך בשעות הבוקר המוקדמות, הודעה מסודרת תצא המשך היום, אוטובוסים עמוסים  ברבבות תלמידות סמינרים ייצאו למחות כנגד הרפורמיות.

יודגש, כי מרן ראש הישיבה, קורא לראשונה לצאת למחאה רחבה מאז פטירתו של מרן  הגרי”ש אלישיב זצקו”ל.

גם האדמו”ר מבעלזא הורה לבנות סמינר בעלזא להשתתף בתפילה מחר בתפילה ונדמה כי בהמשך היום יצטרפו אדמורי”ם נוספים להודעתם של מרנן ורבנן שליט”א .

במהשך היום הצטרף מרן הגאון רבי עובדיה יוסף לקריאת מרן ראש הישיבה הגראי”ל שטיינמן וקרא לבנות הספרדיות לצאת ולמחות, בהודעת שפרסמה ש”ס נאמר, “לאור הפרובוקציה של נשות הכותל המתוכננת למחר בבוקר, בניסיון לשנות את סדרי התפילה הנהוגים במקום הקדוש מדורי דורות – מרן הגאון רבי עובדיה יוסף שליט”א יוצא בקריאה לכל בנות הסמינרים ולנשות ישראל להצטרף לתפילת ר”ח סיוון מחר בשעה 6:30 בכותל המערבי, בכדי לבטל את הגזירות”. בנוסף קראו בש”ס “להימנע ממעשים המפלגים את העם ולהעדיף את המחבר על פני המפריד”.

במשרדי ‘דגל התורה’ בי-ם הוקם חפ”ק עם כל הגורמים הרלונטיים, לעת עתה אגד הודיע שלא תתגבר אוטבוסים למחאה.

כתבנו אבי שיף מוסיף כי ח”כ הרב  מאיר פרוש עומד בקשר עם מנהלי הסמינרים הליטאים והחסידיים בירושלים, לתאם את בואן של בנות הסמינרים להתפלל בכותל מחר בבוקר. מנהלי הסמינרים הורו לבנות להגיע לתפילה ולא לעורר פרובוקציות.

נשות הכותל יגיעו מחר ב-6:30 בבוקר לכותל המערבי כמנהגן מיד חודש. יו”ר ועדת הפנים מירי רגב תגיע למקום לעמוד מקרוב אחר קיום ההסכם שגובש עם נשות הכותל.

 במקביל השר בנט הבהיר כי יפעל בכל כוחו כדי להגיע לפשרה בין שני הצדדים, וכדי למנוע את הפגנה.

לדברי בנט, “אני קורא לכל הצדדים להנמיך את הלהבות לקראת מחר, הכותל הוא מקום קדוש ולא זירת קרב, ובכוונתי לפתור סוגיה זו שמלווה אותנו כבר שנים”.

סגנו הרב בן דהן הוסיף, כי “נעשה כל שביכולתנו כדי להנמיך את הלהבות עד ליישומו של “מתווה שרנסקי” אשר בו אנו תומכים”.

“דוד המלך שקנה את ירושלים, גבה כסף מכל עם ישראל, בכדי שלכל היהודים יהיה חלק שווה בירושלים וכמובן בכותל המערבי. על כולנו לעשות מאמץ ולהגיע לפשרה, על מנת לא להרבות מחלוקות במקום הקדוש הזה”, הוסיף הרב בן דהן.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.