משבר הדיור החרדי: שר הבינוי נפגש עם חברי מועצת גדולי התורה

מצוקת הדיור במגזר החרדי: שר הבינוי אורי אריאל מ’הבית היהודי’ נפגש עם שלושה חברים במועצת גדולי התורה. רגע לפני סוף הקדנציה: ניסיון לשווק קרקעות לציבור החרדי. פרסום ראשון

מצוקת הדיור במגזר החרדי, הובילה בשנים האחרונות אלפי משפחות חרדיות להיכנס כדיירים למחסנים עם נוף לחניון ואפס כיווני אוויר. במקביל המצוקה הובילה להתחרדות של שכונות חילוניות וכפועל יוצא מכך: לאינספור סכסוכים מיותרים בין חילונים לחרדים.

המגזר החרדי סובל ממצוקת נדל״ן חריפה. היישובים החרדיים – בהם בני ברק, אלעד, ביתר עילית, מודיעין עלית והשכונות החרדיות בירושלים – מלאים כולם עד אפס מקום. יישובים חדשים לא נבנים, והתוצאה הישירה היא מעבר גובר של חרדים לשכונות מעורבות, תהליך שמכונה לעתים קרובות ״השתלטות״.

כעת, יש מי שמנצל את המשבר הקואליציוני והאפשרות להליכה לבחירות, להוציא שיווק קרקעות ודירות עבור המגזר החרדי.

אברהם להב רכז פורום היזמים בפרוייקט אחיסמך יזם מפגש בין השר אורי אריאל לגדולי תורה חרדים, אמש נפגש השר אריאל עם הגרמ”ה הירש חבר מועצת גדו”ה של ‘דגל התורה’ קודם לכן נפגש אריאל עם הגרב”מ אזרחי והגר”ד כהן החברים במועצת גדולי התורה.

במפגשים השתתף הגאון ר’ יהודה סילמן מי שהוסמך מטעם גדולי ישראל לנסות ולהביא לפתרון משבר הדיור החרדי.

גורמים חרדים בשוק הנדל”ן החרדי אומרים ל’קוקר’ כי המשבר הקואליציוני והאפשרות של הליכה לבחירות הם הזדמנות לשיתוף פעולה עם משרד השיכון שמעוניין בקשר החרדי אך המתיחות בין הצדדים בתקופה האחרונה לא אפשרו זאת.

סוגיית הדיור בציבור החרדי נמצאת במצוקה, רמת הייאוש של האוכלוסיה החרדית הגיעה לשיאים חדשים. ברקע נמצאים חוסר היחס מצד הממשלה, כישלונה של חריש החרדית – שלאחר פסילתן של העמותות החרדיות שניגשו למכרזים בעיר נהפכה להצלחה בשוק הנדל״ן הישראלי, אם כי הצלחה כמעט נטולת חרדים – ותחייתו של הרעיון ליישב את החרדים בכסיף שבנגב, שאינו זוכה לאהדה בקרב הציבור החרדי ונראה כמו חזון שעתיד להתממש, אם בכלל, רק בעתיד הרחוק.

הפתרון שהושג סביב היישוב החרדי המתוכנן אחיסמך אמנם מספק קצת תקווה לעתיד, אבל לא מספיק, אך כעת מקווים יוזמי הפגישות של השר אריאל כי הם יניבו תוצאות ויובילו לשינוי בשוק הדיור החרדי.

 

לפניות לכתב: [email protected]
21

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הֱוֵי מִתְחַמֵּם כְּנֶגֶד אוּרָן שֶׁל חֲכָמִים, וֶהֱוֵי זָהִיר בְּגַחַלְתָּן שֶׁלֹּא תִכָּוֶה, שֶׁנְּשִׁיכָתָן נְשִׁיכַת שׁוּעָל, וַעֲקִיצָתָן עֲקִיצַת עַקְרָב, וּלְחִישָׁתָן לְחִישַׁת שָׂרָף, וְכָל דִּבְרֵיהֶם כְּגַחֲלֵי אֵשׁ:

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב