משבר חדש? רע”ם מציבה אולטימטום לממשלה

מפלגת רע”ם דורשת שמנהלת הבדואים תעבור למשרד הרווחה עוד היום. לפי ההסכם היא אמורה לעבור בעוד שבועיים. בנוסף: דורשים לו”ז לקידום הנושאים שנסגרו במו”מ הקואליציוני.

משבר חדש בקואליציה: מפלגת רע”ם דורשת שמנהלת הבדואים תעבור למשרד הרווחה עוד היום. לפי ההסכם היא אמורה לעבור בעוד שבועיים. בנוסף: דורשים לו”ז לקידום הנושאים שנסגרו במו”מ הקואליציוני.

בתגובה לאולטימטום של מפלגת רע”מ לרה”מ בנט, כי במידה ולא יעביר עוד היום את הרשות להסדרת התיישבות הבדואים ממשרד ראש הממשלה למשרד הרווחה, “ישתחררו לגמרי ממשמעת קואליציונית”, אומר מנכ”ל תנועת רגבים, מאיר דויטש:

“הדרישה הסחטנית של רע”מ כי ממשלת ישראל תרקוד לצלילי החליל שלה, מסוכנת לעתיד הנגב ומדינת ישראל. לא ייתכן שההתנהלות של מדינת ישראל בסוגיות הנגב, המצוי היום בנקודת זמן קריטית לגבי עתידו, תתנהל תחת סחטנות של התנועה האסלאמית”.

בריאיון ל”מכאן”, תחנת הרדיו בערבית של תאגיד השידור הישראלי, אמר ח”כ גנאים כי יפעל לפרק את הממשלה אם תחליט על תקיפה ברצועה. עוד אמר כי “אין סיפור אהבה בין מנסור עבאס והממשלה החדשה” וכי “בנט ונתניהו – גרועים שניהם”.

עוד אמר שחוק האזרחות גזעני וש-20 אלף משפחות סובלות ממנו: “אני מתנגד לו. נמנעתי בהצבעה כדי לא להפיל את הממשלה. יש לנו קווים אדומים. התקשורת העברית מגויסת לשירות הממשלה. נמתין כדי לוודא את טיבה של הממשלה החדשה”.

אלא שלמרות ההכרזה של גנאים, צה”ל כבר תקף כמה פעמים ברצועה מאז כינון ממשלת בנט-לפיד. כך, למשל, בשבת שעברה, אז צה”ל תקף אתר לייצור אמצעי לחימה של חמאס ועמדת שיגור רקטות בתגובה לשיגור בלוני תבערה מוקדם יותר באותו היום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.