משרד הבריאות מחריף צעדים: אוסר על טחינת “הנסיך” לשווק את מוצריה

משרד הבריאות הודיע לאחר שימוע ארוך כי נאסר על חברת טחינת הנסיך לייצר ולשווק את מוצריה עד להודעה חדשה. בהחלטה נכתב כי “חברת טחינת הנסיך התנהלה בדרך רשלנית, לא אחראית, לא ראויה ולא מקצועית”. משרד הבריאות הודיע לחברה כי לא תוכל לשווק את מוצריה עד להודעה חדשה

משרד הבריאות הודיע לאחר שימוע ארוך כי נאסר על חברת טחינת הנסיך לייצר ולשווק את מוצריה עד להודעה חדשה. בהחלטה נכתב כי “חברת טחינת הנסיך התנהלה בדרך רשלנית, לא אחראית, לא ראויה ולא מקצועית”. משרד הבריאות הודיע לחברה כי לא תוכל לשווק את מוצריה עד להודעה חדשה.

בשימוע כינו נציגי משרד הבריאות את התנהלות החברה בנושא כ”רשלנית, לא אחראית, לא ראויה ולא מקצועית”. השימוע ארך שעות ארוכות ובסופו הוחלט על מספר צעדים משמעתיים כנגד החברה. בשלב זה נאסר על “טחינת הנסיך” לייצר ולשווק את מוצריה, ובנוסף הוטלה על החברה חובה להשמיד את המוצרים המזוהמים.

לדברי משרד הבריאות, טחינה הנסיך לא דיווחה למשרד הבריאות על חיידקי הסלמונלה שנמצאו בקו הייצור, למרות שידעה עליהם כבר מה-24 ביולי, וכך גם לא דיווחה על כך לחברת סלטי שמיר שקנתה מהם חומרי גלם.

עוד הודיע משרד הבריאות כי הליך החקירה בנושא טרם הסתיים, כאשר היום בוצע דיגום נוסף במפעל ונערכו בדיקות בדרכי השיווק. בסיום הליך החקירה ישקול משרד הבריאות באילו צעדים משפטיים ינקוט כנגד החברה.

“30 שנה אני במפעל גדול ופעם ראשונה שזה קורה. אני לוקח אחריות מלאה”, כך אמר בצהריים (ה’) עפיף טאנוס, מנכ”ל חברת טחינת הנסיך, “אני עובד בשקיפות מלאה עם כל המפעלים בארץ ובעולם. אנחנו עובדים בשקיפות עם משרד הבריאות, בודקים ומנתחים כל מה שקרה. עד היום לא היתה לנו בעיה במפעל. אני לא משחרר סחורה מהמפעל . בריאות הציבור חשובה לי מהכסף שלי. לכן עשיתי את כל הבדיקות. מ-27 לחודש יולי לא יצאה סחורה אחת מהמפעל”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.