משרד החינוך לתלמידים: אריאל שרון היה כמו משה רבינו

  משרד החינוך מחייב את תלמידי ישראל  ללמוד על מורשתו על ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, והנחה את המורים לדון השבוע עם התלמידים ב”דמותו, פועלו ומפעלו הגדול וכן “להשוותו למשה רבינו”.

משרד החינוך מאדיר את שמו ופועלו ומעתירים עליו שבחים נדיבים. את דימוי הרועה שאימץ לעצמו אריאל שרון ז”ל, ישוו התלמידים למשה, הרועה הנאמן..

מורה להיסטוריה בתיכון בדרום הארץ  אמרה ל’הארץ’ כי מערכי השיעור הם “דוגמה מצערת לאופן שבו משרד החינוך לא יכול להתמודד עם דברים מורכבים. אני בעיקר נבוכה מול ההוראות הפשטניות שהגיעו מגבוה להציג את שרון כ’מנהיג ללא חת’ ולהשוות אותו למשה רבנו. האם אנחנו לא אמורים לפחות להציג את הוויכוח על סביב מפעל ההתנחלויות, מלחמת לבנון הראשונה או ההתנתקות. המסר שמגיע ממשרד החינוך הוא שמוטב לא להתעסק בנושאים האלה, והופך אותנו המורים לסוכני מכירות של משהו לא אמיתי. אין כאן התמודדות, אלא הערצה”.

משרד החינוך סירב להגיב לשאלת “הארץ” מדוע לא נלמדים גם החלקים השנויים במחלוקת בתולדות חייו של שרון.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הוא היה כמו המן

    מאת מרן פוסק הדור: ע”פ הלכה, מותר לומר שהוא היה פרא אדם, רשע ,אוכל נבילות וטריפות ביום הכיפורים, לא שמר תורה ומצות, אכל חמץ בפסח, לא הקפיד על הלכות יחוד, ונגיעה בנשים וכו’ זה מקצת שבחו בפניו, לא רוצה להעריך, עוד זמן למועד….

    מאת הפוסק שליט”א

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב