משרד המשפטים שוקל לפתוח בהליכים נגד הראשל”צ

משרד המשפטים שוקל לנקוט בהליכים נגד הראש”ל הגר”י יוסף לאחר שציטט את דברי הגמרא בשיעורו בלווין בעניין הכושים

בשבוע שעבר הראשון לציון הרב יצחק יוסף התבטא במהלך שיעורו השבועי שנמסר בבית הכנסת היזדים,על עניין ברכת משנה הבריות. בעקבות הדברים שאמר, משרד המשפטים שוקל לנקוט בהליכים נגד הראש”ל הגר”י יוסף לאחר שציטט את דברי הגמרא בשיעורו בלווין בעניין הכושים.

הדברים הובאו בהרחבה בתכנית “גב האומה” על ידי המנחה ליאור שליין שהחל ללעוג על הראשל”צ. שליין, שידוע באיבתו וסלידתו מקודשי ישראל הציג גם את הפסק של הראשל”צ שציטט ממסכת ברכות שם מבואר “לא על כל כושי מברכים את הברכה – כי יש כאלו רבים, אלא רק אם אביו ואימו לבנים והוא יצא קוף”, כמבואר שם.

עו״ד אווקה (קובי) זנה ראש היחידה הממשלתית הוציא הודעה הבוקר שהוא בוחן בימים אלה את דרכי הטיפול בדבריו של הרב לדבריו הדברים חומרים ויש בהם בכדי להצדיק צעדים שונים נגד הרב במישור המנהלי המשמעתי ואף הפלילי אם יתברר כי בדברים יש משום הסתה לגזענות

תלמידיו של הראשון לציון זועמים על ההחלטה ואמרו כי מודבר בציטוט מהתלמוד במסכת ברכות. “בסוף יסתמו לרבנים את הפה ולא יוכלו להגיד הלכות כי פחדו אולי מחר יפתחו נגדם בחקירה”.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מדינה דפוקה לגמרי....

    הם הוציאו את דברי הראשון לציון שליט”א לגמרי מהקשרם , עדיף שיקשיבו טוב לשיעור ולא יבלבלו את השכל…. בושה וחרפה שמדינה יוצאת נגד הרב הראשי שלה…

    יוסף |
    הגב