מתי הרכבת הקלה בבני ברק תהיה מוכנה?

כתב חדשות 2 יצא לסיור עם מנכ”ל נת”ע באתרי העבודות על תחנות הרכבת הקלה בגוש דן. קבלו הצצה לתוואי הרכבת ומתי יסתיימו עבודת הרכבת? צפו { הצצה מיוחדת}

תושבי גוש דן כבר התרגלו לעבודות הרכבת הקלה שעשוית להימשך עד באוקטובר 2021, אז צפויים הקרונות לעלות על מסילת הרכבת ולנוע.

צפו בכתבה – באדיבות רשת

כתב חדשות 2 עזרי עמרם התלווה ליהודה בר-און מנכ”ל נת”ע (נתיבי תחבורה עירוניים), החברה האחראית לפרויקט, יחד הם עברו בין אתרי הבנייה של תחנות הרכבת הקלה. הקו הראשון שצפוי לפעול הוא הקו האדום שייצא מפתח תקווה, יעבור בבני ברק, רמת גן, תל אביב-יפו ויסתיים בבת ים.

. תחנת “אם המושבות” בפתח תקווה היא המתקדמת ביותר ונמצאת בשלבים הסופיים של בניית ה”קופסה” – חלל התחנה. בתחנות: יהודית בת”א-יפו, אהרונוביץ’ ובן גוריון בבני ברק טרם התחילו לחפור. כל התחנות התת-קרקעיות – יסתיימו ב- 2019.

 

(חדשות 2)

 

כיצד חופרים את המנהרות? חפירת המנהרות של הרכבת הקלה נעשית באמצעות מכונת המנהור  “החפרפרת” שחוצבת את קיר “הקופסה”, חופרת באדמה, מפנה את הפסולת לאחור ומדפנת את קירות המנהרה בשלבי בטון.

בסיור ניתן לקבל הצצה ראשונה ל”חניון” של פרויקט הרכבת הקלה. מתחם רחב היקף שנבנה סמוך לאצטדיון המושבה בפתח תקווה. בשטח של כ- 110 דונם ניתן יהיה לאחסן יותר מ-100 קרונות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.