“מתנגד לסגרים”: בנט הכריז על תחילת המבצע לקבלת חיסון שלישי

חודש וחצי לאחר שנתניהו הפציר בבנט לחלק מנה שלישית, ראש הממשלה, נפתלי בנט, הכריז הערב על תחילת המבצע לקבלת החיסון השלישי לקורונה.

חודש וחצי לאחר שנתניהו הפציר בבנט לחלק מנה שלישית, ראש הממשלה, נפתלי בנט, הכריז הערב על תחילת המבצע לקבלת החיסון השלישי לקורונה.

רה”מ: “אנחנו חייבים שקצב ההתחסנות ינצח את קצב התפשטות המגיפה”.

בהצהרה לתקשורת השתתפו שר הבריאות, ניצן הורוביץ, מנכ”ל משרד הבריאות, פרופ׳ נחמן אש, ראש הצוות לטיפול במגיפות, ד”ר בעז לב, וראש פרויקט “מגן אבות ואמהות”, פרופ’ נמרוד מימון.

ראש הממשלה, נפתלי בנט תקף את מדיניות הסגרים של קודמו ואמר כי “גלי הקורונה הראשונים עלו לנו ב-200 ימי סגרים, באובדן שנת לימודים לילדינו, ובפגיעה כלכלית קשה. איננו רוצים לחזור לשם.”

בנט עקץ את נתניהו ואמר: “לו אחזנו במדיניות הקודמת, כבר בשלב המוקדם הזה, היו מוטלים כאן סגרים ומגבלות המשתקות את כל פעילויות החיים. אבל המדיניות שלנו שונה וברורה: שמירה על החיים – לצד שגרת החיים. המטרה שלי לקיים כאן את העסקים, החינוך והתרבות, לצד הקורונה ולהימנע מסגרים ככל האפשר. הסגרים הביאו עד היום לאובדן של 200 מיליארד שקלים. תבינו, בסכום הזה אפשר היה לבנות למשל 100 בתי חולים, או להעניק חינוך חינם מגיל לידה ועד תואר ראשון לכלל ילדי ישראל – לצמיתות. הממשלה בראשותי עושה הכל כדי שמצב זה לא יחזור.”

האסטרגיה שלנו כוללת שלוש שכבות הגנה: שמירה הדוקה על המבוגרים והפגיעים, עטיית מסכות והתנהגות אחראית, והתחסנות האוכלוסייה.

הממשלה מבצעת עשרות פעולות במקביל: הפעלנו את פרויקט “מגן אבות” להגנה על 120,000 הקשישים והפגיעים ביותר בישראל. בנתב”ג – הבאנו ל-100% בדיקות לנוחתים.

בנט סיפר עוד כי “אישרנו, לראשונה, מכירת בדיקות קורונה עצמיות, ותוכלו למצוא אותם כבר היום על המדפים ברשתות הפארמה. יחד עם משרד הביטחון, משרד הבריאות, פיקוד העורף, משרד הפנים והשלטון המקומי אנחנו יוצאים משבוע הבא במבצע “חוסן לאזרח” להמרצת ההתחסנות בישראל.

בנט התייחס לחיסון השלישי ואמר:אחרי סדרת דיונים עם מומחי רפואה בישראל ובעולם, בהובלת אנשי המקצוע של משרד הבריאות, כפי שכבר פורסם, המליצה ועדת המומחים הרפואיים ברוב מוחץ של 56 מול 1 – לחסן את האוכלוסייה המבוגרת בישראל.

הממצאים מראים שיש דעיכה של חיסוניות הגוף לאורך זמן, ומטרת החיסון המשלים היא לחזק אותה מחדש, וכך לצמצם את סיכויי ההידבקות והתחלואה הקשה באופן משמעותי.

לכן, אני מודיע הערב על תחילתו של המבצע לקבלת החיסון המשלים, החיסון השלישי. החיסון יינתן בשלב זה לבני 60 ומעלה, שעברו חמישה חודשים מאז שקיבלו את החיסון השני.

לסיום קרא בנט לכל המבוגרים שקיבלו את החיסון השני: “לכו להתחסן בחיסון המשלים. תדאגו לעצמכם. תדאגו ליקירים שלכם. אני יכול לעדכן אתכם שנשיא המדינה, יצחק הרצוג, יהיה הראשון לקבל את החיסון המשלים, כבר מחר בבוקר.”

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.