מתנדבי זק”א תרגלו אירוע קריסה במשך 10 ימים

כ-200 מתנדבי זק”א אשר עברו הסמכת מחלץ תרגלו יחד עם חיילי יחידת החילוץ הארצית (יחצ”א) במשך עשרה ימים באתר הרס ייחודי ברחוב הצנחנים בלב שכונת מגורים בתל אביב. האתר דימה אירוע קריסה של מספר רב של מבנים בשכונת מגורים כתוצאה מפגיעה ישירה של טילים, כשבתוכם למעלה מ-300 נפגעים חלקם לכודים והרוגים.

במשך עשרת ימי התרגיל פעלו מחלצי יחידת החילוץ של פיקוד העורף יחד עם צוותים של מתנדבי זק”א בחילוץ חללים ופצועים מדומים מתוך ההריסות, כמו״כ תרגלו עבודת מודיעין אוכלוסייה, סיוע במשימות חילוץ באתר הרס. חיילי יחידת החילוץ מהווים כוננים להקפצה מיידית בשעת אמת לכל אירוע אסון בארץ ובעולם.

במסגרת שת״פ רב שנים בין זק״א לפקע״ר זומנו המתנדבים מכל רחבי הארץ לקחת חלק בשמירה על כשירות מבצעית ותרגול שיתופי הפעולה דומה ככל האפשר להתנהלות בזמן אמת. במהלך האימון תרגלו המתנדבים שימוש בטכנולוגיות מתקדמות שפותחו במיוחד למשימת תיעוד חללים באסון המוני ואשר יסייעו למערך זיהוי החללים הארצי של מדינת ישראל.

רס״ן מיל׳ חיים אוטמזגין קצין מטה ביחצ״א ומפקד היחידות המיוחדות בזק״א: “מתוך הבנה והכרה בחשיבות וביכולת של מתנדבי זק״א, תירגלו המתנדבים יחד עם קציני וחיילי היחצ”א את כל התהליך של התנהגות באתר אסון המוני החל מחילוץ הנפגעים דרך טיפול מקצועי בהרוגים שחולצו מתוך אתרי ההרס. מתנדבי זק״א הוכיחו שמירה על כשירות מבצעית ברמה גבוהה וזכו להערכה רבה בקרב קציני ומפקדי היחצ״א”.

חיים וינגרטן, ראש אג”מ זק”א: “בזמן אמת, מתנדבי זק”א הפרוסים בכל רחבי הארץ ישמשו ככח חלוץ לכוחות ההצלה והחירום הלאומיים. ניסיונם הרב של מתנדבי זק״א בטיפול באירועים ואסונות ברחבי העולם הציב אותם בשורה אחת יחד עם כוחות החירום שיופעלו בעת אסון לאומי”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.