“מתפוצץ מקנאה”: גולשים רבים מחו על הטור של נחום ברנע כנגד הרב אורי זוהר

ברנע מתעלם מכך שהרב זוהר חזר בתשובה בשיא פריחתו בעולם הקולנוע החילוני, בזמן שהיה הכוכב הגדול של עולם התרבות וכותב בהתרסה כלפי הרב שקירב רבבות יהודים לחיק התשובה

העיתונאי הותיק נחום ברנע פרסם טור כפרני נגד מה שהוא מכנה “הפסטיבל של התקשורת החילונית” בעקבות פטירת הרב אורי זוהר זצ”ל.

ברנע מתעלם מכך שהרב זוהר חזר בתשובה בשיא פריחתו בעולם הקולנוע החילוני, בזמן שהיה הכוכב הגדול של עולם התרבות וכותב בהתרסה. “ההתחרדות הייתה פתרון זמין, מתבקש, לאנשים שהתמודדו עם בעיות קריירה, בעיות סמים, בעיות נפש. זוהר בחר להתחרד לאחר שמעיין היצירה שלו יבש. כשהבין שאין לו יותר מה לומר, התחיל להתפלל”. כתב ברנע וספג תגובות נאצה מצד גולשים רבים.”הגיגי ההתגוננות של נחום ברנע הבוקר מעוררי חמלה, קנאתו באורי זוהר מעוררים מסכנות. נעבעך!”, כותב דודי זילברשלג בטוויטר. 

ברנע מוסיף וכותב: “ההחלטה שלו הייתה לגמרי לגיטימית, לגמרי אישית. צריך לומר לזכותו שעמד בה, עד יומו האחרון. לא כך פירשו את הדברים אז. חציית הקווים של זוהר נתפסה על ידי שני הצדדים כמהלך משמעותי בהתמודדות אידיאולוגית. המדינה ספגה מפלה ניצחת. בן לילה חטאיו של זוהר טוהרו. הוא היה לגיבור המגזר”.

ברנע מציין בטורו כי תנועת התשובה נכשלה ומספק נתונים שקריים כביכול יש יותר חוזרים בשאלה. “במבט לאחור, תנועת ההתחרדות הייתה כישלון. אין לי מספרים, אבל הרושם הוא שמספר היוצאים בשאלה במגזר החרדי גדול ממספר המתחרדים. החרדים הצליחו במקום אחר – בטיפוח הגידול הטבעי שלהם ובהפיכת חלק מהמגזר הדתי-ציוני לחרדי-לאומי. זה נעשה במימון המדינה ובעידודה. שלושת הזרמים שהתחרו ביניהם לאחר שבר יום כיפור – הלאומי-ליברלי, האמוני והחרדי – מסתופפים עכשיו בגוש פוליטי אחד, חרדי, לאומני וביביסטי.”,

גולשים רבים הגיבו לטור השנוי במחלוקת. אחד מהם כתב: “הסיבה לכתבה התינוקית הזו היא שאחד כמו אורי זוהר הטריף את החילוניים בחזרה שלו .לא יכולים לסלוח לו עד היום”.

גולש נוסף כתב: “סיפורי סבתא ספר לצעירים לא למבוגרים בגילי, אורי היה כלפי חוץ זרוק, סטנדאפיסט אבל מי שהכיר אותו בשנותיו החילוני, הכיר אדם חושב, מתלבט, אדם שרצה לתרום להשפיע, אדם שתבע שלימות בכל שעשה, מי שעבד איתו על הפקה הרגיש זאת, המעיין שלו מעולם לא יבש והשיבה למקורות היהדות היתה חלק מחיפוש עצמי ולא מפלט, כדרכו בכל תחום עשה זאת בהתלהבות.. זו לא היתה בריחה אלא גילוי מה שראשי מפא”י ומפ”ם ניסו להסתיר מהנוער. אורי היה מוצלח בכל דבר שעשה בחיים וכך היה בלימוד תורה. אגב, התואר רב ניתן למי שמלמד, ואורי לימד רבים ובעיקר ביחס לנוער, לא להרים ידיים ולא בכפייה אלא באהבה.אז אתה מקנא, אתה תמיד יכול לנסות את דרכו של אורי. יהי זכרו ברוך”.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. נחןם ברנע עיתונאי ותיק ידוע שחי משנאה לדת. את הארס והרעל שלו זה לא דבר חדש,

    תמיד היה כזה שונא יהדןת שונא תורה. אל תתאמצו הוא דומה לחזיר ערב רב עמלקי

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב