מתקפה כזאת של אמסלם על מיקי לוי לא זכורה מעולם לכתבי הכנסת. צפו

לאחר שמיקי לוי תקף את דבריו של ח"כ דודי אמסלם נגד שופט ביהמ"ש העליון דוד מינץ: "רשויות השלטון חייבות בראש ובראשונה בכבוד האחת כלפי השנייה, אני מתנצל בפני שופטי העליון"

הכל החל כשיו"ר הכנסת מיקי לוי, התייחס במליאת הכנסת לדבריו של ח"כ דודי אמסלם (הליכוד) בשבוע שעבר כנגד שופט בית המשפט העליון דוד מינץ שתקף "עלק שופט. אם לא שתה לפני שכתב איזה בקבוק ויסקי אל תקרא לי דודי. לא מתבייש". אחרי שסיים לדבר שב לדוכן לתקן את דבריו: "הוא לא שתה ויסקי, הוא שתה ערק איילות".

לוי: "אני רוצה לגנות בכל לשון את הדברים הקשים והמקוממים שבחר אמסלם לומר נגד מינץ, שישב בהרכב שדחה את עתירתו. אלו דברים פסולים ומוטעים שנאמרו בשפה שאינה מכבדת את הכנסת ואת הדובר".

לדברי לוי, "רשויות השלטון חייבות בראש ובראשונה בכבוד האחת כלפי השנייה. ביקורת ומחלוקות – כן, גידופים פרועים ושפה ירודה – לא. אני מבקש לחזק את שופטי בית המשפט העליון שעושים את עבודתם נאמנה ושהחוק והצדק הם נר לרגליהם ולפסיקותיהם. חשוב לי לומר באופן ברור מעל בימה זו שאמירתו של חבר הכנסת אמסלם היא עמדתו הפרטית ואינה משקפת את עמדתה של הכנסת כרשות המחוקקת או כל שכן, חלילה, את עמדתי שלי כיושב ראש הכנסת".

ואילו אמסלם לא נותר חייב ועלה על דוכן הנאומים: "אחי, אתה מתנהג יותר גרוע מסמרטוט רצפה, זה הכנסת, אתה יו"ר הכנסת". לוי השיב לו: "אחיך אני לא", ואמסלם ענה: "אתה יו"ר הכנסת ומבייש את הכנסת על בסיס יומי. יאיר לפיד כתב לך את הנאום והכריח אותך להקריא אותו. אתה בושה וכלימה, מי אתה בכלל אדון מיקי לוי? אתה סתם עבד נרצע של לפיד, אסקופה נדרסת. אתה מתנהג יותר גרוע מסמרטוט רצפה. אתה מטיף לי מוסר.
באיזו זכות אתה מגנה בשם הכנסת? במקסימום אתה יכול לדבר בשם עצמך, וגם זה רק באישור לפיד…העיקר את הפגיעה ברב הראשי הראשון לציון לא גינית… אתה בושה וכלימה, לא מאמין שאי פעם מישהו ישבור בעתיד את השיאים שלך בכנסת. לא יכול להיות דבר כזה. רק עליך הייתי כותב כמה מערכונים, על איך שאתה מתנהל כאן. ארץ נהדרת לדעתי עונה שלמה יכולים לעשות רק על ההתנהלות שלך פה, אתה עבד נרצע, אסקופה נדרסת של לפיד", וטען כי שר החוץ "עושה סיבוב" על יו"ר הכנסת.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *