בעלזא נגד יהב: “זורק ילדות קטנות לרחוב – הוא מתעמר בציבור החרדי” • צפו

בצל המתיחות עם ראש עיריית חיפה יונה יהב, התנהל דיון סוער בועדת החינוך של הכנסת שעסקה על הקצאת מבנה לבית ספר של ארגון שובו לקירוב רחוקים. מנהל ת”ת בעלזא הצטרף למתקפה על יהב. צפו בתיעוד

הסכסוך המתוקשר בין ראש עיריית חיפה לבין דגל התורה  על פרשת הסגן הגיע לכנסת, והיום, מנהל ת”ת בעלזא יוצא במתקפה חריפה כנגד ראש העיר החיפאי .

בצל המתיחות עם יהב, התנהל דיון סוער בועדת החינוך של הכנסת שעסק על הקצאת מבנה לבית ספר של ארגון שובו לקירוב רחוקים. ח”כ הרב יעקב אשר תקף את יהב: “לא יאומן איך שבכזה דיון מורכב שולחים שני יועצי תקשורת שאחד מהם – תפקידו למכור את הסיפור לחרדים. איפה מהנדס העיר? איפה ראש העיר? הנושא מבחינתו הוא פוליטי לחלוטין! הנושא הזה עמד להיות מוסדר על ידי מצנע, האם הוגשה בקשה מעיריית חיפה למשרד החינוך להסדרת העניין?

14 שנה מתנהל עניין אלמנטרי, לקבלת מקום סביר ולא מעבר”

נציגי בית הספר לקירוב רחוקים בחיפה תוקפים את ראש העיר החילוני

‎Posted by ‎Kooker קוקר‎ on‎ יום שני 15 אוגוסט 2016

“יש פה התנהלות אנטי חרדית שנועדה להצר את רגלי ההורים והילדים. הווירוס שיש ליונה יהב הוא נגד החרדים, כשגם שהוא נותן להם זה במסגרת ‘יכה יוסי את יוסי’. יש פה יועץ לענייני חרדים? בוא תייעץ לנו מה לעשות, היית מוכן שילדיך ילמדו בכזה מקום?”

ח”כ אורי מקלב הצטרף למתקפה כנגד יהב ואמר:” יונה יהב מציג מצג שווא של קשיים כלפי מוסדות החינוך החרדי, אין ספק שמדובר בהתעמרות מגזרית כלפי הציבור החרדי, זהו אות קין בהתנהלותו הכוללת. מקלב קרא לראש העיר תתעלה מכל פוליטיקה זולה ותסתכל להורים בעיניים.

צפו: גפני במתקפה על יונה יהב

‎Posted by ‎Kooker קוקר‎ on‎ יום שני 15 אוגוסט 2016

“אין כזה בית ספר בכזה מצב בכל הארץ! מדובר בעירייה גדולה וחזקה שנישלה את בית הספר מכל הפתרונות שהיו. כל פעם יש תירוץ אחר. ממה נפשך, או שיש כאן כשל מקצועי של ראש העיר למתן פתרון וראוי שיפרוש ויניח את המפתח, או שאכן מדובר בהתנכלות ובאות קין של אפליה”

 

יו”ר ועדת הכספים, ח”כ משה גפני (יהדות התורה) את ראש עיריית חיפה יונה יהב, “קשה לראות ולהאמין שבמדינת ישראל בשנת 2016 תלמידים ותלמידות לומדים מתחת לאדמה בתנאים שאי אפשר לתאר אותם”.

 

“מצנע הקצה לבית הספר קרקע ולאחר מכן נכנס יונה יהב שעבדתי אתו בכנסת והוא ביטל את ההקצה הזאת”, סיפר גפני והאשים, “יהב לא אוהב את הציבור החרדי. שילדים יסבלו ולא יכלו ללמוד העיקר שתבוא לידי ביטוי השנאה שלו לחרדים. לא ראיתי דבר כזה”.

 

“איך האיש ישן בלילה? ילדה בת 7 נמצאת בחדר צפוף מתחת לאדמה. אין לו לב? אז מה אם התלמידים חרדים? כמה שביקשנו ממנו אני וחבריי וכלום. המציאות של בית הספר בקרית שמואל היא כתם על החברה הישראלית, כתם על חיפה וכתם על העם היהודי”, הוסיף גפני.

 

“איפה ראינו במקום בעולם שילדים יהודים לומדים במציאות כזאת?”, תהה גפני ועקץ גם חלק מחבריו לסיעה, “יש ביהב אדישות מוחלטת. יהב טועה כשהוא חושב שאם הוא יפריד את החרדים ויפרסם על החוף השקט ב’המבשר’ וב’המודיע’ ולא ביתד נאמן אז זה יעזור לו”.

יו”ר הועדה חבר הכנסת יעקב מרגי סיכם את הדיון ואמר: “אני לא יכול לצעוק כמו חבריי גפני ואשר, אבל המסקנה ברורה וצועקת: ההתנהלות זה על הרקע שלא תמכו בו בבחירות”

מרגי: “אני מנסה להגן עליכם מהמבוכות שלכם ואתם פשוט מתחפרים. במקום יועץ פוליטי, חבל שלא באתם לכאן עם יועץ משפטי טוב. אפילו במחשבה העקומה של העירייה אני לא רואה פתרונות”

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.