נאסרללה: “למה אסור למכור לסוריה נשק?” מצהיר: “לא ננטוש את סוריה”

במהלך השעות האחרונות התייחס מזכ”ל החיזבאללה, חסן נסראללה, לסוגיית העברת הנשק לסוריה. נאסרללה שאל: “למה אסור למכור לסוריה נשק, אולם ישנם אמצעי לחימה רבים שנמכרים למדינות רבות תוך הבטחות שלא לירות לעבר ישראל?”. בהמשך אמר, “האמריקנים מטילים וטו על חימוש כל צבא ערבי אם הנשק מופנה נגד ישראל”. כמו כן אמר כי החיזבאללה “לא ינטוש את סוריה כי מה שקורה שם חשוב וגורלי ללבנון ולאזור כולו”.
נאומו הוקרן הערב (מוצ”ש) על גבי מסכים בבקעת הלבנון, לרגל 13 שנים לנסיגת צה”ל מהמדינה. “בעוד שישראל מחמשת את התושבים בגולן, בלבנון דורשים מהאזרחים למסור את נשקם”, אמר, והוסיף כי על הממשלה בביירות לחזק את האזרחים “באדמתם ובייחוד בכפרים שנמצאים בגבול” עם ישראל.

בהמשך אמר כי “סוריה היא גבה של ההתנגדות וההתנגדות לא יכולה לשבת בחיבוק ידיים כשרוצים לשבור את גבה. אם סוריה תיפול בידי ארצות הברית, ישראל או כלי השרת שלה, ההתנגדות תפסיד וישראל תיכנס ללבנון ותכפה את תנאיה. אם סוריה תיפול בידיהם, פלסטין תלך לאיבוד”.

נסראללה אף הבהיר כי “הנשק שהביס את ישראל מוחזק על ידי העם ואי אפשר לקחת אותו”. הוא קרא לבכירים בלבנון “להפנים את הסכנה הקיימת, בזמן שישראל מתכוננת ועוקבת אחרי ההתפתחויות ואנחנו לא יודעים איזה מהלך היא תעשה”. נאסרללה אמר: “אנחנו נמשיך לשאת באחריותנו מבחינת ההתנגדות לישראל. הלחצים וההשמצות לא יניאו אותנו”.

בהמשך התייחס לתרגיל העורף שיערך בשבוע הקרוב בארץ ואמר כי “מאז מלחמת לבנון השנייה ישראל מתאמנת, מתכוננת, טווה תוכניות, בוחנת את עצמה מחדש ומתרגלת את העורף. כל שנה היא מבצעת תמרון כזה, שכולל את הממשלה, המשטרה, הצבא, ההגנה האזרחית וכל המישורים השונים. ישראל מאיימת כל יום במלחמה נגד לבנון. היא מרכזת את כוחותיה בגבול, תוקפת ומפציצה את סוריה, מטפלת בפרצות ומתכוננת ממלחמת לבנון השנייה. אבל מה אנחנו עשינו בלבנון? מה כל המדינה עשתה כדי להתמודד עם כל תרחיש שעלול לקרות במישור הישראלי?”.

נסראללה קרא בנאומו להרחיק את הזירה הלבנונית הפנימית מכל עימות או סכסוך. לדבריו, “אנחנו נלחמים בסוריה ואתם נלחמים שם. בואו ונרחיק את לבנון מהלחימה”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.