נחתמה אמנת המתווה התקציבי הרב- שנתי בין משרד הביטחון והמשרד לביטחון פנים

ההסכם מחזק את שיתוף הפעולה בין המשטרה לצה”ל

דוברות המשטרה ודובר צה״ל מוסרים כי נחתמה אמנת המתווה התקציבי הרב- שנתי בין משרד הביטחון והמשרד לביטחון פנים. ההסכם נחתם על ידי מנכ”ל משרד הביטחון, אודי אדם ומנכ”ל המשרד לביטחון פנים, משה אדרי ובמעמד סגן ראש המטה הכללי, אלוף אייל זמיר וסגן המפקח הכללי במשטרה, ניצב אלון אסור בטקס שנערך במחנה “רבין”.

האמנה מסדירה את כלל המשאבים בין צה”ל למשטרת ישראל, הנותנים מענה לפעילות כוחות משמר הגבול תחת פיקוד צה״ל באזור יהודה ושומרון והערבה.

מדברי סגן ראש המטה הכללי, אלוף אייל זמיר: “כשהאזרח מסתכל עלינו מהצד הוא בהחלט רואה את שני הגופים האלו כגופים המרכזיים המשפיעים על חייו, על ביטחונו האישי ועל איכות חייו. אנחנו מחויבים לשתף פעולה בראש ובראשונה מתוך ראייה ממלכתית. אני חושב שיש שיתוף פעולה מצוין, ואני יודע שהוא מתחיל מלמטה- מרמת החיילים והמפקדים הזוטרים. בלי שיתוף פעולה זה אין אפשרות לבצע את המשימות. הוא צריך להיות לאורך כל שרשרת הפיקוד, וזאת על מנת שנוכל למלא את יעודנו בצורה הטובה ביותר. אני רואה חשיבות רבה להסכם ולשיח, ההסכם מחזק את שיתוף הפעולה בין המשטרה לצה”ל ובין גופי צה”ל לגופי מג”ב בעיקר במשימותיהם, את ההסכם לקח חודשים ארוכים לגבש ואני שמח שאנחנו יכולים לחתום עליו”.

מדברי סגן המפקח הכללי, ניצב אלון אסור: ״ההסכם שנחתם הוא ביטוי נוסף לשיתוף פעולה בין שני הארגונים. משטרת ישראל וצה”ל הם ארגונים בעלי אינטרסים משותפים רבים והם משרתים את אותה מטרה – ביטחון מדינת ישראל ואזרחיה. נמשיך לשתף פעולה באופן מלא גם בהמשך”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.