ניצחון לבנצי גופשטיין על עיריית ירושלים

ניצחון ליו”ר מטה הבחירות של מפלגת עוצמה יהודית בנצי גופשטיין על עיריית ירושלים: בפסק דין שניתן השבוע בבית המשפט לעניינים מקומיים בירושלים, קבע בית המשפט כי החרמת רכבו של גופשטיין במהלך מפגן נוכחות של פעילי עוצמה יהודית בכניסה לירושלים, התבצעה בניגוד לחוק

ניצחון ליו”ר מטה הבחירות של מפלגת עוצמה יהודית בנצי גופשטיין על עיריית ירושלים: בפסק דין שניתן השבוע בבית המשפט לעניינים מקומיים בירושלים, קבע בית המשפט כי החרמת רכבו של גופשטיין במהלך מפגן נוכחות של פעילי עוצמה יהודית בכניסה לירושלים, התבצעה בניגוד לחוק.

כזכור, לפני כשלושה שבועות, עמדו מספר פעילי מפלגת עוצמה יהודית בצמתים מרכזיים בכניסה לירושלים יחד עם שלטים וכרוזים של המפלגה.
אלא שבמהלך מפגן הנוכחות הגיעו פקחי עיריית ירושלים והחרימו את רכבו של גופשטיין ששהה במקום עם פעיליו.

גופשטיין פנה באמצעות עורך דינו איתמר בן גביר לבית המשפט לעניינים מקומיים בירושלים וערער על ההחלטה להחרים את הרכב, שטען כי החרמת הרכב משולה להחרמת “ידיו ורגליו של האדם”. בהחלטה שדחתה את טענות העירייה על חוקיות החרמת הרכב, קבעה השופטת סיגל אלבו כי “לא היה מקום לתפוס את הרכב, וכי היה על פקח העירייה לנקוט באמצעי שפגיעתו בקניין היא פחות דרסטית”. .

אלא שבעירייה לא ויתרו, והחליטו לערער על החלטתה של השופטת אלבו לערכאה משפטית גבוהה יותר, אולם בסופו של הדיון בערעור החליטה העירייה למשוך את ערעורה.

עו”ד איתמר בן גביר אומר בתגובה לדברים כי “טוב עשה בית המשפט שדחה את טענות הסרק שהועלו מצד העירייה בדבר חוקיות החרמת הרכב. לא ברור לי מאין מגיעה מוטיבציית היתר של העירייה לפגוע בחופש הביטוי של מפלגה בתקופת בחירות. בית המשפט לימד את עיריית ירושלים שיעור בדמוקרטיה, ועל כך אנו מברכים”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.