ניצחון לחרדים: יוגש ערעור על מתחם התחנה

 לאחר שהצליחו לקיים ישיבת מועצת העיר שלא מן המניין, הצליחו חברי מועצת ירושלים החרדים להביא להחלטה לערער על פתיחת המתחם בשבת. כל הפרטים

אמש התכנסה ישיבת מועצת העיר ירושלים, לדון על מתחם התחנה, ושם התקבלה ברוב גדול הבקשה של נציגי הציבור החרדי, שיוגש ערעור רשמי למועצה הארצית לתכנון ובניה בכדי שיתנגדו למתן ההיתר להשתמש במקום לתרבות ופנאי והופעות בשבת ולחילולי השבת שנערכים שם.

ההצעה זכתה ברוב של 16 תומכים מול 11 מתנגדים, וכעת השאלה היא האם העירייה תשכור עורך דין שיגיש רשמית את הערעור ויעתור נגד מתן ההיתר לשימוש במתחם התחנה, כדי לאסור שם את מה שקשור לתרבות בשבת.

לפני כחודש דחו בוועדה המחוזית לתכנון ובניה את העמדה של הציבור החרדי לאסור שימוש במקום לצרכי תרבות ובידור בשבת, אבל הנציגים לא מתייאשים, ואמש קיבלו החלטה לערער על ההחלטה של הוועדה.

נזכיר שהישיבה שלא מן המניין שהייתה אמש, התקיימה רק אחרי שמשרד הפנים חייב את ראש העיר ניר ברקת לקיים את האסיפה.

ברקת אמר בתגובה: “לפני 5 שנים כל מה שהיה כאן זה מבנים נטושים וקוצים יבשים. עבדנו קשה כדי להפריח את השממה, ולהקים את מתחם התחנה, שהפך  לאחד המקומות התוססים והיפים בעיר. אי אפשר לדמיין היום את ירושלים בלעדיו. לצערי, לקראת עונת הבחירות, מנסים גורמים שונים לאיים על הסטטוס קוו, ובכל מיני תרגילים פוליטיים במועצת העיר מאיימים לסגור את מתחם התחנה בגלל שחלקים בו פועלים בשבת.

“הסטטוס קוו בעיר מכבד את השבת ואומר שיש מסעדות ומקומות בילוי פתוחים בשבת, ואין מסחר בחלק היהודי של העיר. זו פשרה חברתית שמאפשרת לנו לחיות יחד. מתחם התחנה מוסיף ערך גדול לירושלים ונותן מענה גם בשבתות לציבורים שונים בעיר – למגזר החילוני, למגזר הלא יהודי ולתיירים רבים. מתחם התחנה יישאר פתוח, בהתאם לחוק ולסטטוס קוו, כי בירושלים יש מקום לכולם וחשוב שכולם ירגישו בה בבית”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.