נלכדה חוליה שהטילה אימתה על תושבים באיזור גוש עציון – צפו ברגעי המעצר

בחסדי שמים נלכדה תשתית טרור שהטילה פחד וזרעה אימה על תושבי גוש עציון ומגדול עוז. זאת על ידי זריקת אבנים וירי חי לעבר נוסעים רבים.

מפקד גדוד נחשון בחטיבת כפיר, סא“ל שי שמש, מתייחס היום (חמישי) למעצר חוליית המחבלים הנרחבת בבית פג‘אר, שהייתה אחראית בין השאר לביצוע פיגועים רבים נגד ישראלים באזור גוש עציון, לרבות ירי וזריקת בקבוקי תבערה לעבר היישוב מגדל עז.

”כחלק ממשימת ההגנה שלנו באזור, הגנה על התושבים והיישובים בגוש עציון, אנחנו מבצעים משימות מבצעיות קבועות על הציר ועל היישובים“, אמר סא“ל שמש, שציין כי ”בתקופה האחרונה היו מספר אירועי פח“ע שקשורים אחד לשני, שיצאו מהכפר בית פג‘אר, נגד מגדל עז. בין היתר מדובר בזריקת בקבוקי תבערה לעבר הש“ג האחורי של מגדל עז, ביצוע ירי של נשקים מאולתרים ותקניים נגד מגדל עז ולעבר אוטובוס שנסע במרחב והנחת מטען דמה סמוך לש“ג האחורי של מגדל עז. הבנו שאנחנו צריכים להגביר את ההיערכות המבצעית שלנו באזור הזה, נוכח ההתעוררות בתוך הכפר“.

מג“ד נחשון הוסיף כי ”ביצענו פעילות יזומה מגוונת שכללה נקודות ביקורת על הצירים, לצד מעצרים ומארבים. תפסנו מחבל על חם תוך כדי שהוא מבצע ירי, כולל תפיסת מחבלים לאחר שביצעו פיגוע בעקבות מידע מודיעיני ותפיסת המחבלים כשנעו בכלי רכב בנקודות ביקורת. את חלק מאמצעי הלחימה תפסנו על המחבלים וחלק מהם תפסנו בבתיהם של המחבלים“.

סא“ל שמש הדגיש כי הגדוד ממשיך בפעילות מבצעית בגזרה, בעקבות מידע מודיעיני, מתוך הנחה כי ”פעילות מוגברת בתוך הכפר, תעורר לחץ אשר ימנע המשך פעילות טרור מתוכו“. לדבריו, ”תושבי גוש עציון ומגדל עז יכולים להמשיך בשגרת החיים שלהם. לא חל שום שיבוש. הפיגועים האלה מגיעים באופנים פחות מטרידים ופחות קטלניים, באמצעות שימוש באמצעי לחימה מאולתרים. אנחנו משתדלים לטפל באירועים האלה מהר כדי שהם לא יסלימו. האחריות שלנו היא לשים לב למגמות בתוך הכפרים הפלסטיניים כדי שנדע לטרפד אותן לפני שהן יהפכו לאירועים קטלניים המשבשים את שגרת החיים“.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.