נסראללה: “לא מחפשים מלחמה”

לאחר תקופה ארוכה שקולו לא נשמע מזכ”ל חיזבאללה חסן נסראללה הזהיר הערב (שבת) את ישראל מפני מלחמה, “אנחנו לא מחפשים מלחמה”, אמר בנאום שנשא בטקס תרבות,  לדברי נסראללה, “האופציה היחידה שעומדת לנגד עיניהם של עמי האזור והעם הלבנוני היא ההתנגדות על כל היבטיה, התרבותית, הצבאית וכו'”.

“אנחנו לא רוצים את המלחמה ולא מחפשים אותה, אבל אם מישהו מהציונים חושב לפתוח במלחמה נגד לבנון, אז אין ללבנונים מה לדאוג. האויב יודע טוב מהלבנונים עד כמה השתדרגה היכולת של ההתנגדות בכל המישורים”. לדבריו, “ההתנגדות חזקה יותר כיום לעומת מלחמת לבנון השנייה, מיומנת יותר מבחינה חומרית ומשאבי אנוש, והיא מוכנה מבחינת היכולת להביא את הניצחון”.

 

עוד אמר נסארללה,  “פעילות הג’יהאד הצבאית או העמידה האיתנה והנכונות להקרבה היא ביטוי של תרבות ההתנגדות”, אמר נסראללה וטען כי “הוויכוח בלבנון על ההתנגדות לא נוגע להתערבות בסוריה או למלחמת לבנון השנייה או אירועים אחרים, אלא זה החל עם הקמתה של הישות הציונית”. נסראללה הזהיר מכך שהדורות הצעירים עלולים להיות מוטעים על ידי מי שאומר שההתנגדות נכשלה בגלל ההתערבות בסוריה, או בגלל עמדת החיזבאללה לגבי סוגיה כזו או אחרת.

לדברי נסראללה, “ההתנגדות נמצאת בלבנון משנת 1948 וחלק מהאנשים לא יודעים זאת”.  הוא התייחס לקולות בלבנון שמבקשים מחיזבאללה לסגת מסוריה: “תבחנו מחדש את העמדות שלכם. אם הטרור של הכופרים בסוריה ינצח, כולנו נימחק. אם הוא יובס, כולנו נישאר”.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.