נעמי בנט: “היה לי חלום לשילוב בין מוטי שטיינמץ וישי ריבו. היום, אין מי שלא מכיר את ‘נפשי'”

נעמי בנט מספרת על החלום שהפך השנה לשלאגר עצום, על מה שמרגש אותה, ומה הסוד האישי שלה להצלחה?

‘אקטואליק’ מציג – פרויקט חגיגי לחג הסוכות תשע”ט: “החיים שלי”. אישי ציבור, עיתונאים, יח”צנים ידועים, זמרים ואמנים, משתפים את הסודות הכי אישיים מהחיים שלהם, בפעם הראשונה, ובכנות מלאה. לאורך ימי חול המועד נארח כאן בכל פעם אישיות ידועה אחרת, בראיון אישי יוצא דופן.

 

והפעם: נעמי בנט, מנטורית ליחסים ותקשורת בינאישית, רעייתו של של המוזיקאי רובי בנט

 

זיכרון ילדות בלתי נשכח?

“ברכת החמה. הייתי אז בת 10, תושבת קרית אתא הצפונית. זוכרת את כל רבני העיר, האדמו”ר ממאקווע זי”ע, הרב שולזינגר זצ”ל והרבנים הספרדים רוקדים במעגל אחד ענק ומאוחד, קטנים וגדולים ללא שום הבדל גזע ומוצא, פשוט רוקדים כי כולם בני א-ל אחד בשמחה של מצוה, עשרה טפחים מעל הקרקע. אני לא בטוחה שהיתה תזמורת בכלל, אבל יכולה לשמוע את המוזיקה מתנגנת  עד היום”.

רב או דמות רוחנית שהשפיע עלייך?

“האדמו”ר מסערט ויז’ניץ זצ”ל. לא גדלתי בבית חסידי מוגדר. אבי היקר הוא מהיהודים של פעם, שלא צריכים כותרת בכדי להקים בית יהודי שורשי. לחסידות התוודעתי דרך אחיי שלמדו במוסדות ואח”כ דרך בעלי היקר רובי. הרבי קיבל כל אחד ואחת כאילו המתין רק לו. יכולתי להיכנס אליו לבדי ולהרגיש כבת יחידה ממש. הוא היה אבא אוהב וכל אחד שזכה להכירו יסכים עימי”.

ספר שהשפיע עלייך?

“ליום הולדתי ה-40 הכין לי בעלי הפתעה, וקיבץ לערב מיוחד את הטובות שבחברותי, מגוון שכזה שאולי רק אצלי יכול היה לקרות… כולן פינקו  בעצם נוכחותן וגם במתנתן, אולם מה שהשאיר עלי הכי הרבה רושם היה הספר ‘בגן התודה’ שקיבלתי מחברה מקסימה בת שבע. זה ספר חובה, משנה חיים, של הרב שלום ארוש”.

מה גורם לך סיפוק ביום יום?

“ודאי שהבית הוא הערך העליון בעיניי, אבל את זה בטח אומרות כולם, וזה נכון. לצד זאת, ביומיום שלי אני מתעסקת בליווי ויעוץ לאנשים בכל מיני אתגרים. גיליתי שהבסיס לרוב הקשיים הינו מחסור בכלים לתקשורת נכונה ובונה. לכן התמקצעתי בזה ואין דבר שאני נהנית ממנו יותר.

“אחטא לשאלה אם לא אוסיף שלהיות שותפה להצלחות של בעלי זה הדבר שבהחלט גם הוא ממלא את יומי”.

שיר אהוב במיוחד?

“לפני כשנה, זימן אלוקים אל ראשי רעיון לשלב בין שני אמנים בעלי קול מופלא, מז’אנרים רחוקים כמזרח ממערב, תרתי משמע, וליצור משהו חדש שלא יותיר אף אחד אדיש. הפקה שהיתה כמעט דמיונית הפכה למציאות, כאשר שמואל יפת המוכשר העניק לנו את “נפשי”, השיר שהפך ללהיט כה ענק בחודשים האחרונים. הביצוע של מוטי שטיינמץ, אמן הבית שלנו, עם היוצר המופלא ישי ריבו, השאיר חותם נדיר על המוזיקה של שנת תשע”ח. אבל אם נדבר תכל’ס, השיר הכי אהוב עלי הוא “יוודע בגויים” של סקולען, בביצוע של מרדכי בן דוד ואביו, עם הסאונד של הקלטת מפעם… ומי שמכיר את השיר ואותי יודע בדיוק למה”…

מקום אהוב במיוחד?

“הים בשקיעה, ולא, אני ממש כמעט לא שם, אבל זהו מקום טוב לחלום עליו. יום אחד אני אהיה שם לפחות פעמיים בשבוע בעזרת ה’… כי כמו שכתב ישי ריבו, אפשר שם ממש להיוולד מחדש ולקלף מעלי הכל”…

הרגע הכי שמח בחייך?

“הכי מתבקש לומר כשהילדים נולדו, אולי בעצם החתונות שלהם. אבל אני לגמרי בטוחה שלידת הנכדה  הראשונה, שהפכה אותי לסבתא, מה שגורם לי לחשוב שכל רגע טוב יכול להיות הרגע הכי משמח בחיינו. כשמבינים שכלום לא מובן מאליו והכל מתנת חינם, איך אפשר לא להרגיש שמחה עצומה בכל מתנה?”

מה מרגש אותך?

“מרגש אותי שהילד בן ה-9 שלי חוזר לפחות פעם בשבוע עם סימנים ברורים על כך שהמשיח מגיע, והתמימות והאמונה הזו שהפעם הוא באמת, אבל באמת יבוא,ז ה משהו שממיס. היכולת שלו לא להתיאש ולהמשיך להתלהב מסימנים ואותות חדשים זה לימוד עבורי. מרגש אותי לקבל דרישות שלום על הבנים שלנו שיושבים וממלאים יומם בתורה. מרגש אותי לשמוע שבתי וחתני מכניסי אורחים מאין כמוהם, כל מעשה שגורם לכולנו למלא את ייעודינו פה, פשוט מרגש אותי”.

משהו בקרירה שאת מתחרטת עליו?

“לאורך כל השנים הקרירה היא של בעלי, ואני שותפה מלאה  לפעלו. אין מקום לחרטות בעיני. חרטה היא התעסקות בעבר שלא מניבה תוצאה חיובית. צריכה בהחלט להיות התבוננות אל העבר, כי ההווה והעתיד נשענים עליו, אבל הוא צריך להיות מקור לצמיחה. זו ההסתכלות שלנו. טעויות קורות, מפיקים לקחים וממשיכים הלאה בכל הכח. אדם שמכיר בחולשותיו, יכול להעצים את יכולותיו. לגבי העיסוק שלי, הוא תמיד לצד העבודה במוזיקה, ועכשיו הגענו להחלטה להביאו אל הפרונט, אז אם יש משהו שאני מתחרטת, זה אולי שלא עשיתי  זאת קודם… בעצם,ממש לא. זה בדיוק הזמן המתאים, כך נכתב בעבורי”.

מה השיא המקצועי שלך?

“בחלק המוזיקלי, להביא את כל שכבות הציבור להכיר את יופיה של המוזיקה החסידית האותנטית מבלי לשנות מאומה, מבלי להתפשר, ולהפוך אותה ממקום נישתי לקונצנזוס, כזה שבכל מקום כמהים לשמוע. בחלק של מורת הדרך ליחסים ותקשורת בינאישית, השיא היה דווקא לאחרונה בלימודי בבר אילן, כשהרגשתי שפתחתי חלון ואולי אפילו דלת אל חיי כחרדית, והצלחתי לגעת ולהפשיר כמה לבבות קפואים, לקלף כמה שכבות של בורות שמוזנת מהמדיה (כמה קלישאתי זה נשמע…), והכל תוך כדי שיעור ובשיחות מסדרון. אם רק בשביל זה הגעתי לשם – דייני. לגבי המתאמנות בקורס: בכל סדנא, הברק הזה בעיניים כשהן מגלות כמה זה פשוט, והפיכת הידע למנהג, זה שיא מלהיב עבורי כל פעם מחדש”.

מה היה מעניין אותך לעסוק אם לא היית עושה מה שאת עושה היום?

“לפני כמה שנים, היית מקבלת כמה תשובות… מן בלבול כזה של גיל 40. היום אני יודעת שאין משבר גיל 40, יש מין לידה מחדש, תובנות שמתקבצות מהשנים, מהניסיון, ומצד שני עדיין היכולת להסתכל לעתיד באומץ בעיניים ולשאול מה באמת את רוצה… היום אני נמצאת בדיוק במקום שאני רוצה. ודאי שאמשיך לרכוש ידע ולהוסיף ולצמוח, אבל בהחלט מחוברת לתחום (ואל תגלי, אבל תחום הבמה בהחלט קורץ לי… אז מי יודע…)”.

מה הסוד האישי שלך להצלחה?

“הסוד האישי הוא להבין שמה שקורה לך הוא מדויק בשבילך, זה ה”ככות” שלך, כל ויכוח עם המציאות גורם לסבל מיותר. בכל אחד שאת פוגשת במהלך חייך, גם אם יש בו משהו שלא נעים לך, יש בו חלק שיכול להעצים אותך וללמד אותך כמה דברים על עצמך. זה מתחיל בבעל, ששם המאמץ גדול יותר – אבל כך גם הרווח, כי אם יש שלום בבית יש שם הצלחה וברכה, ונכון בהחלט גם לגבי ההורים, הילדים וכל אדם אחר. העניין הוא לזכור שאלוקים מדייק לך את כל מי שהוא חלק מהפס קול שלך ויש לך הזדמנות לגלות ולגדול”.

מה החלום שלך שעוד לא הצלחת להגשים?

“אנחנו משתדלים להכניס שמחת חג בסוכות ובחנוכה לילדים מיוחדים בביתנו. הסלון שלנו מוגבל בגודלו, ולא ערוך לכל הציוד הנלווה אל הילדים. החלום שלי שנוכל לעשות זאת למספר ילדים גדול הרבה יותר. יש בעיה קטנה: מנהל הבנק ביקש שנחלום פחות ונעבוד יותר… אז בינתיים משתדלים להרחיב את לבנו עד כמה שאפשר. במסגרת עיסוקי, החלום שלי לגרום לזוגות להגיע יחד לארבעה-חמישה מפגשים משותפים אחרי החתונה, לקבל כלים כדי לשמן את גלגלי החיים, כדי שלעולם לא יתחילו לחרוק. זה חלום קסום, אולי קצת הגזמתי, אבל מאמינה בו ובעזרת ה’ יום אחד זה יקרה”.

 

 

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הפאות פסולות לא רק בגלל הע''ז שבם אלא בגלל הפריצות הנוראה ששם

    הבנת אשתו של זמר אלק

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב