נפלט – וירוץ שוב: הרב חיים אמסלם ירוץ לכנסת

הרב חיים אמסלם, יו”ר תנועת עם שלם, מנסה את מזלו שוב וירוץ שוב לבחירות לכנסת. “תנו לי את הכוח לשנות את פני הדת של מדינת ישראל”, הוא אומר

הרב חיים אמסלם, לשעבר ח”כ בש”ס ורב בז’נבה, התבטא בערב חג ראש השנה בפני חוג ממקורביו, כי החליט להתמודד בבחירות הבאות, בראש תנועת עם שלם.

אמסלם הסביר כי “לאור מצב הדברים בנושאים החשובים לציבור בישראל, מסורבות גט והעגונות, יחסי דתיים וחילוניים, הגיור, גיוס חרדים, העבודות בשבת, השחיתות ברבנות בממסד הדתי ובקיצוניים שהשתלטו עליו, חיוב לימודי הליבה והבגרויות לכלל, ההקצנה והאיבה המתגברת, ושלל נושאי דת ומדינה הצצים ועולים, חייבים לומר אמירות עכשוויות ברורות לאור תורת ישראל ברוח מתונה”.

אמסלם טען כי “שקיעת ש”ס מלמדת כי הציבור משווע לאלטרנטיבה”.

לדבריו, “הציבור מיואש מהמצב ומצפה לגישה אחרת דווקא מפי מנהיג מוכר ורב בישראל”.

אמסלם אמר למקורביו כי יפנה לציבור בבקשה: “תנו לי את הכח לשנות את פני הדת של המדינה, להשתחרר מהתלות במפלגות הדתיות והחרדיות, מפלגות שהורידו את כבוד הדת, והפכוה קרדום לחפור בה”.

קמפיין הבחירות שלו יהיה לדבריו ברוח קירוב לבבות, אהבת ישראל, וקידוש השם.

נזכיר בבחירות 2013 הוא התמודד במפלגת עם שלם וקיבל כ-50,000 קולות שלא הספיקו לו להיכנס לכנסת. כעת הוא מתכנן לקחת את קולות ש”ס ולעבור את אחוז החסימה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. פניה נרגשת לרב אמסלם

  הרב אמסלם היקר,
  רבות ונצורות שמענו על גדלותך בתורה והיכולת האדירה שלך בהרבה תחומים.
  יש בך רצון לתת ולהעניק ולשנות זה יפה. אבל די ניסית עשית את שלך הציבור (אני מתכווין ציבור שיכול להכניס לכנסת) לא ממש רוצה זה כבר הוכח בבחירות שעברו. אז אולי באמת מקומך בין כותלי בית המדרש תחזור להוצאת הספרים העיוניים של כל מראים על ידיעותיך המקיפות תמשיך במה שהיית טוב ותעלה ותגדל בתורה ויראה ויהיה לך ולבני משפחתך טוב בעולם הזה ובבא.
  שים את כל העשיה הברוכה שלך מאחור תגיד שלום יפה ופוליטיקה המלוכלכת הזו ותעשה לעצמך רק טוב. אל תתבזה שוב תאמין לי נכדך ומשפחתך הסובבת אותך רק סובלת מעוגמת נפש מיותרת ולא מוצאת את עצמה בחברה בגלל זה.
  בתיקווה להבנה ולשנה טובה

  תכנס זה חשוב |
  הגב