נפרץ החרם? ליצמן הזמין את נציג הבית היהודי לסליחות בגור

חבר הכנסת זבולון כלפה מ’הבית היהודי’ הוזמן על ידי חבר הכנסת יעקב ליצמן להשתתף בסליחות בחצר חסידות גור בירושלים

 חבר הכנסת זבולון כלפה מ’הבית היהודי’ הוזמן על ידי חבר הכנסת יעקב ליצמן להשתתף בסליחות בחצר חסידות גור בירושלים.

 

כלפה כתב אמש בחשבון הטוויטר שלו: “אמש הוזמנתי ע”י עמיתי ח”כ ליצמן לאמירת סליחות ראשונות אצל האדמו”ר מגור. למרות שהייתי הסרוג היחיד בקהל, התרגשתי והרגשתי שרב המאחד על השונה”.

כלפה

 

 

 

גורמים חרדים מותחים ביקורת חריפה, כיצד דווקא ח”כ יעקב ליצמן שייצג את העמדה התקיפה בכל מה שקשור לממשלת השמד שהרימה את ידה בעד גיוס בני ישיבות הוא זה שמזמין לאירוע של כבוד חבר כנסת שהצביע בעד החוק.

 

כזכור לפני כשלושה שבועות הוזמן השר אורי אריאל מ’הבית היהודי’ לביקור מקצועי בעיר בני ברק כאורחו של ראש העיר נציג חסידות גור, חנוך זייברט, עיתון הבית ‘המודיע’ אף סיקר את ביקור השר, וימים לאחר מכן יצא בהבהרה נגד ביקור השר בעיר בני ברק.

 

“הידיעה שפורסמה ביום שישי בעמודי החדשות על אירוח של שר ממפלגת הבית היהודי בעיריית בני ברק, גרמה לפליאה רבה בעיני קוראים רבים כי שר שנמנה על מפלגה שמשתפת פעולה עם כל גזירות הממשלה הלוחמת בלומדי התורה, מגיע לעיר התורה והחסידות. אמנם מתברר כי העובדות שונות לגמרי ממה שהשתקף בכתבה ומלשכת ראש העיר אכן נמסר לנו כי שגגה נפלה תחת ידם ולא נעשתה שאלת חכם כנדרש על הביקור וסיקורו וכי להבא ייעשו הדברים אחרת”. נכתב בהמודיע.

עוד נכתב במאמר, “בסופו של יום התמונה שעלולה להשתרש היא כי הציבור החרדי שוכח וסולח למי ששותף בלחימה נגדו, ולא היא פעמים טבען של ידיעות שמייפות מציאות ומנסות להאדיר שם המופיע בהן כאילו ומישהו העלה אותו על נס, אז נכון העובדות שראש העיר סייר עם אותו שר רק ליד קניון איילון הנכון הוא שאותו שר לא דרך במבנה העירייה, לא בלשכת ראש העיר לא בכל מבנה של העירייה, לא בישיבות ובכוללים ולא בבתי חינוך בשביל למנוע הפסד מרובה ובניסיון לסייע לשכונות שאינן חרדיות בעיר יש לעמול קשה, ויש להיפגש עם גורמים שהיינו מעדיפים שהם לא יהיו בתפקיד מפתח אולם לא אנו בוחרים את השרים ולא את מפלגותיהם עלינו לעשות את חובת ההשתדלות אולם ברור שמקביל לחובת ההשתדלות היהדות החרדית לא תוותר על עקרונותיה ויהיה מה”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.